Rain Lõhmuse osalusega fond loobus arstikeskusest

04. juuli 2016, 09:31
Rain Lõhmuse osalusega fond müüs osaluse arstikeskuses.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160704/NEWS/160709955/AR/0/Rain-Lõhmus.jpg

Balti riikides erakapitali investeeriv fond Livonia Partners müüs oma 20% osaluse Eesti suurimas töötervishoiuteenuste pakkujas Qvalitas Arstikeskus.

„Oleme Qvalitase arendamise ja edulooga väga rahul. Nüüd on müüdud kogu Livonia Partnersi varasem portfell ning me saame keskenduda uue fondi investeerimisele,“ ütles Livonia asutajaliige, Leedu päritolu Mindaugas Utkevičius ja lisas, et fondil on õnnestunud edukalt ja täielikult väljuda kõikidest tehtud investeeringutest.

Qvalitase müügitehingu hind ei ole avalik, märkis Livonia Partners oma pressiteates.

Utkevičius ja Livonia Partnersi kaasasutaja Rain Lõhmus alustasid 15 miljoni euro ulatuses erakapitaliinvesteeringutega 2005. aastal, keskendudes eelkõige Balti riikides äriteenuseid pakkuvatele ettevõtetele. 2009. aastal investeeriti tollal raskustes Eesti töötervishoiuettevõttesse Karell Arstikeskus OÜ. Läbi kahe ühinemise ja ettevõtte brändi ümberkujundamise loodi ettevõte Qvalitas, millest on tänaseks saanud valdkonna turuliider.

Qvalitas oli üks neljast varasemasse portfelli kuulunud investeeringust. Portfellis oli ka selle aasta märtsis USA börsiettevõttele Iron Mountain müüdud arhiivindusettevõte Arhiivikeskus. Ülejäänud kaks investeeringut - Leedu tuulepark Veju Spektras ja piletimüügiettevõte Piletilevi - müüdi edukalt vastavalt 2011. ja 2013. aastal.

Livonia Partners plaanib Balti riikidesse investeerida 70 miljonit eurot. Fondi strateegia on investeerida keskmise suurusega Balti ettevõtetesse. Fond tegi oma esimese investeeringu selle aasta veebruaris, mil omandati enamusosalus Eesti sauna- ja termotöödeldud puittoodete ettevõttes Ha Serv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2016, 09:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing