Nõnda puhkavad Eesti tippjuhid sel suvel

Puhkuselugemine  Foto: PantherMedia/Scanpix

Eestlastel on hirmus komme üleliia töötada. Tihtipeale võetakse puhkust kui aega, mil saab natukene stressivabamalt tööd teha. Küsisime Äriplaani esinejatelt, mida nemad puhkusel olles loevad.

Äriplaani meeskonna teooria oli, et Eesti suuremad kapitalistid kasutavad puhkust maksimaalselt enesearenguks – arvasime, et omanikud loevad puhkusel olles majandusalaseid väljaandeid, eneseabiraamatuid. Üllatuslikult selgus, et Eesti tippjuhid tõesti võtavadki puhkusel olles aja maha ning loevad enamasti ilukirjandust.

Vahest on need ettevõtjad nõnda edukad just seepärast, et nad oskavad puhata? 

Foto: Andres Haabu

Hugo Osula, transpordiärimees, Mootor Grupi omanik

Hiljuti lõpetasin äärmiselt huvitava, revolutsioonijärgset olukorda Petrogradis kirjeldava raamatu Paul Dukes’ilt, „Briti salaluure teenistuses punasel Venemaal“ – oluline raamat, saamaks aru, mida lihtsad inimesed pidid tollases õuduste Piiteris üle elama ajal, kui midagi polnud enam endine.

Puhkust ootavad:

M.C. Beaton „ Agatha Raisin ja Wyckhaddeni nõid“ – mõnus krimka

Kai Donner, Jörn Donner „Kaks vaadet marssal Mannerheilmile“

H. Pajula, „Majanduslik inimene ja poliitiline loom“ – loen teist korda

I. Kershaw, „Saatuslikud valiku“ – mis otsused ikkagi on maailma muutnud

G. Flynn, „Lõikepind“ – psühholoogiline põnevik, ei tea, kas jõuan lugemiseni

Foto: Andres Haabu

Thomas Padovani, värske TOP100 võitja ja AdCashi juht

Oma pea väljalülitamiseks loen Harlan Cobeni „Fool Me Once“ ja aju toitmiseks on välja valitud „The Unfair Advantage“, mille on kirjutanud Mark Donohue.

 

Foto: Andres Haabu

Hannes Lilp, SRC Groupi osanik

Minu selle suve lugemise plaanis on kaks raamatut:

Indrek Hargla “Raudrästiku aeg” – meeldivad ajaloolised, keskaegse Tallinna eluolu kirjeldavad Hargla raamatud. Apteeker Melchiori lood keskaegses Tallinnas on kõik läbi loetud ja huviga ootan, mida “Raudrästiku aeg” tegevusega Viljandis ja Saaremaal pakub.

Raul Talviku “Teekond maailma ääreni” – jälle ajalooline, kirjeldus, kuidas kreeklane Pytheas 2300 aastat tagasi Eestimaalt Ultima Thule avastas.

Suviseks lugemiseks soovitan veel humoorikas võtmes Lembit Uustulndi kirjutatud elulooraamatut “Kapten Kollo” (Mereelu–Elumeri) – üks minu lemmikuid. Hoiatus: vastu ööd ei maksa lugeda, ajab une pealt ja suunurgad muigele.

Foto: Andres Haabu

Eve Kirs, finantsanalüütik ja Astri Grupi osanik

Tegin valiku oma viimaste kuude lugemistest, mille puhkusel uuesti kätte võtan:

Nassim Nicholas Taleb, „Juhuse narrid. Juhuse varjatud roll elus ja äris“

Raamat seisis mu raamaturiiulis paar aastat, ju oli siis praegu see õige hetk, mil seda lugeda. Raamat aitab analüüsida meie tõekspidamisi ja vaateid, tuletab meelde nii mõnegi alusteooria, põnev on selle mitmetahulisus.

R.N. Coudenhove-Kalergi, „Totaalne riik – totaalne inimene“

Raamat sattus minu kätte juhuslikult ühes antikvariaadis. Huvitav lugemine, mis aitab mõelda erinevate väärtuste ning nende ajalisuse ja ajatuse üle. Raamatu autorit peetakse Pan-Euroopa liikumise algatajaks.

Siim Kallas, „Kallas. Esseed, mõtted ja päevakaja“ 

Seda raamatut soovitas mulle üks mu partneritest. Huvitav tagasivaade lähiajaloole, selle sündmustele ning isikutele, kellel on olnud oma roll selles. Väga huvitava ülesehitusega raamat. Kindlasti soovitav lugemine Eesti Vabariigi presidendi valimiste valguses, teisest küljest aga hariv lugemine, mis avab ühe Eesti kogenuima tipp-poliitiku mõtteid.

Jaan Tammsalu, „Igaviku Hääl“

Raamatu sain laenuks oma eelviimase rennureisi kaaslaselt, kui olin juhuslikult enda kaasavõetud raamatud pakkinud äraantavasse pagasisse. Lugesin raamatu läbi hetkega, kahju, et see nii lühike oli. Raamat on kirjutatud südamlikus ja lihtsas vormis, kuid annab kindlasti võimaluse vaadata iseenda sisse. 

Foto: Andres Haabu

Priit Alamäe, Nortali omanik

Praegu on pooleli selline raamat nagu „Sapiens, A Brief History of Humankind“. Räägib inimkonna arenguloost, huvitav lugemine.

Foto: Andres Haabu

Karli Lambot, ACE Logistics Groupi osanik

Olen USAs puhkusel ja mul on kaasas näiteks Thomas Moruse “Utoopia”. Thomas Morus oli üks säravamaid 16. sajandi humaniste, kelle elutee lõppes tõekspidamiste tõttu traagiliselt.

Hämmastavalt julge ja ühiskonnakriitiline “Utoopia” on kirjutatud ajal, mil ta veel nautis Inglise kuninga soosingut. “Utoopia” on julgusest unistada.

Foto: Andras Kralla

Jüri Mõis, investor ja ettevõtja

See suvi pole juturaamatute lugemiseks. On jalka EMi ja RIO olümpiasuvi. Aga lisaks on alanud majanduskeskkonna aktiviseerumise aeg. Tasub olla pidevalt majandusuudiste meediakanalitel ja mõelda, kuidas oma ettevõtet valmistada ette sügisperioodiks.

Praegu tuleb igale Eesti majandusinimesele olulisi uudiseid justkui küllusesarvest: Brexit, Vene-Türgi taassõbrunemine, sanktsioonide ja kontrasanktsioonide lõpetamise kavad, liitlasvägede lisakontingentide saabumine, jne. Praegu paistab, et elu hakkab Euroopa keskustest perifeeriatesse, sh Eestisse, suure hooga tagasi tulema.

Pane tähele!

Thomas Padovani, Hugo Osula, Hannes Lilp, Eve Kirs, Priit Alamäe, Jüri Mõis ja Karli Lambot esinevad Eesti suurimal majanduskonverentsil Äriplaan

Äriplaan toimub 28.septembril ning sellel esinevad mõjukad ettevõtete omanikud. Äriplaanil esinevad veel kaubandusärimees Jüri Vips, kinnisvaraettevõtja Viljar Arakas, 2015. aasta ärimees Raul Kirjanen, regiooni suurima advokaadibüroo asutaja Aku Sorainen, investor Mikk Talpsepp, majandus- ja taristuminister Kristen Michal ja Eesti Panga juht Ardo Hansson.

Pääsmed müügil ariplaan2017.aripaev.ee

Autor: Marili Niidumaa, Äripäeva konverentsid

Hetkel kuum