Kristel Härma • 14. juuli 2016 kell 7:54

Eesti ettevõte viis idufirmad esimest korda järelturule

Funderbeami asutaja ja tegevjuht Kaidi Ruusalepp  Foto: Raul Mee

Eestlaste loodud idufirmade börs Funderbeam teatas täna, et esimest korda ajaloos saab idufirmadega kaubelda järelturul.

Investorid, kes on investeerinud ettevõtetesse Funderbeami kaudu, saavad nüüd investeeringutega kaubelda. Seega nad saavad ise otsustada, kui kaua nad hoiavad investeeringut, enne kui saavad oma ROI ehk investeeringult teenitud tasu. Ühtlasi tähendab see, et investorid ei pea investeeringult teenimiseks ootama ettevõtte exit'it ehk börsile minekut või müüki.

Kauplemine algas kohe pärast turu avamist. Esimesed ettevõtted, kelle investeeringutega kaubeldakse, on Shipitwise ja SportID, kel mõlemal õnnestus edukalt ühisraha kaasamine Funderbeami kaudu. Kolmas ettevõte on Sportlyzer, mis alustab ka õige pea. Kõik ettevõtted on Eestist pärit.

Eestlaste loodud Funderbeam on esimene ettevõte maailmas, mis sellist võimalust pakub. Funderbeami kaasasutaja Urmas Peiker ütles, et nüüd alles selgub nende teenuse tõeline väärtus. "Väga huvitav on vaadata, kas investorid tahavad hakata kauplema ja kohe tulu teenida või ootavad kõik suuremat tulu hiljem," märkis ta.

Funderbeami asutaja ja tegevjuht Kaidi Ruusalepp ütles, et nad on rahakaasamisega väga rahul - esimese kahe kuuga tuli investoreid rohkem kui 30 riigist. "Me tegelikult kõik oleme selle järelturu ootuses ja tegutseme selle nimel. See saab olema väga põnev," lausus ta.

Uute investeeringute kohta ütles Ruusalepp, et huvilisi on, kuid nad ei kiirusta uute investeerimisringide alustamisega. Ta selgitas, et nad kontrollivad seda, keda nad lasevad platvormile raha kaasama ja keda mitte. "Aga me oleme teadlikult otsustanud praegu kedagi mitte võtta. Teeme enne olemasolevate ettevõtete kauplemise lahti, vaatame, kuidas läheb ja siis võtame uued ettevõtted raha koguma," rääkis Ruusalepp.

Hetkel kuum