• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Kaljurand jääb Kallasest kaugele maha

  Ehkki Marina Kaljurand on rahvaküsitlustes hiilanud suurima toetusega, on Äripäeva küsitletud arvamus- ja äriliidrite toetus temale võrreldes Kallasega tibatilluke.

  Telesaatejuht Vahur Kersna märgib, et toetab Kaljuranda just sellepärast, et teda toetab rahvas. „Marina selge silmavaade, arusaadavalt ja selgelt väljendatud mõtted, siiras ning avatud olek süstivad inimestesse lootust, kindlust ja eneseusku,“ kirjutab ta. „Ta oleks masse ühendav eeskuju, keda usaldada, kellest pidada lugu, kelle üle tunda uhkust, ning keda tõenäoliselt isegi armastada.“
  Eesti Päevalehe ajakirjaniku Krister Parise meelest on presidendivalimised seekord sama meeldivad kui vaadata NBA korvpalli – peaaegu kõik meeskonnad on sümpaatsed. „Isiklikult usun, et kui lähtuda eeldusest, et Eesti ühiskonnas ilmnenud tugevad vastuolud vajavad pigem silumist (iseenesest vaieldav eeldus), aitaks Marina Kaljuranna isiksus sellele kaasa kõige paremini,“ lausub ta. „Marina Kaljurannas on palju sarnast Angela Merkeliga. Tugevus, milles naiseliku võluvuse all teinekord esmapilgul varjatuks jääb.“
  „Marina on jätnud mulje, et ta oskab küsida, oskab kuulata, ja teda kuulatakse,” ütleb Krimelte juht Jaan Puusaag. “Arvan, et Eestil oleks aeg küps naispresidendiks.”
  Enics Eesti juht Jaanus Aal usub, et Kaljurannal on selgroogu rääkida asjadest nii, nagu nad on. 
  Investor Kristi Saare peab Kaljuranna tugevuseks tema tausta rahvusvahelises diplomaatias. „Lisaks on mulle sümpaatne, et kuigi ta on pikaajaliselt mänginud rolli (välis)poliitilistes protsessides, ei ole ta seotud tugevalt ühegi erakonnaga ja seetõttu ei oma ka problemaatilist minevikku, mis mõnda teist kandidaati kummitab,“ lisab ta.
  Kaljuranda soovib presidendina näha ka kontserdikorraldaja Helen Sildna. „Marinal on erakordne võime inimesi kuulata, neid tähele panna ja end neile omakorda arusaadavaks teha,“ lausub ta. 
  Mailis Repsi poolt
  Linnar Priimägi, imagoloog: Mina eelistaksin praegustest kandidaatidest Mailis Repsi, ja mitte sellepärast, et ta on Keskerakonna presidendikandidaat (ma ise ei kuulu ühessegi erakonda), vaid lihtsalt sellepärast, et tunnen teda isiklikult kõige kauem ja tean, mida temast on oodata. Eiki Nestorist ja Marina Kaljurannast ei ole mitte midagi oodata, Siim Kallasest ja Allar Jõksist võib oodata kõike - üks on suur kombinaator ja teine väike mahhinaator, niisiis on neil ainult mastaabivahe. Mart Helme teab, mida ta presidendiks saanult kohe esimesel päeval teeks, aga kas ta teab ka, mida teeb oma presidentuuri viiendal aastal?

   Siim Kallasest ja Allar Jõksist võib oodata kõike - üks on suur kombinaator ja teine väike mahhinaator.

  Linnar Priimägi
  Kaur Kender, kirjanik-skandalist: Inimesena tahaksin ma Kadrioru lossis näha Mailis Repsi ja tema peret. Ma ei kujuta ette, mis võiks olla tugevam signaal kogu rahvale, et siin riigis on lastel ja emadel hea ja võimalik ja tore elada. Aga arvan, et valitakse keegi, kes viib edasi viimase 25 aasta poliitikat ja Eesti muutub veelgi antibiootilisemaks. Aga õnneks on meil piirid lahti ja siiajääjatele on alkohol ja fentanüül. Mõlema surmades oleme maailma tipus. Parimad lahkuvad, teised surevad: õige eestlane leiab alati lahenduse! 
  Allar Jõksi poolt
  Maksuekspert Lasse Lehis leiab, et üks hea jurist võiks Eestis korra majja lüüa. "Unustatakse, et presidenti on ka rahvale endale vaja, st presidendil peab olema ka sisepoliitiline suunitlus," kõneleb ta. "Selliseid näiteid, kus hea jurist (ja mitte lihtsalt hariduselt jurist) säästaks riiki suurest jamast, on palju. Meile ei ole vaja mugavuspresidenti, kes lihtsalt väisaks välisriike ja ei segaks valitsuse ja riigikogu tööd, vaid presidenti, kes sisepoliitikas korra majja lööks – nii palju, kui tema ameti piirid seda võimaldavad."
  Jõksi tõstab esile ka Olerexi juht Piret Miller, sest peab teda apoliitiliseks kandidaadiks. „Jõks on oma õiguskantsleri perioodil näidanud üles otsusekindlust ja julgust seista oma tõekspidamiste ja õigluse eest," tähendab ta. "Tal on vajalikud isiksuseomadused, võimekus, haridus ja hoiakud, et esindada väärikalt meie riiki.“
  Parteitust toob esile ka Tallinna Kaubamaja juhatuse liige Erkki Laugus. „Jõksi senine tegevus, sealhulgas ametiaeg õiguskantslerina ja hilisem aktiivne kaasarääkimine erinevates olulistes küsimustes on olnud sümpaatne ja kindlasti positiivse mõjuga," lisab ta.

  Mart Helme räägib seda, mida mõtleb, ja mitte seda, mida tema arvates auditoorium kuulda tahab

  Priit Pullerits
  Reklaamiagentuuri Tank omaniku ja loovjuhi Joel Volkovi hinnangul esindab Jõks uut ja nutikat maailmavaadet. „Ta ei ole kunagi allunud võimulolijate huvide diktaadile," põhjendab ta, "see minu arvates väga suur väärtus presidendi rolli silmas pidades.“
  Mart Helme poolt
  Mart Helme toetuseks võtavad sõna SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid ja Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits. Pullerits märgib, et presidendi rolli peaks kandma inimene, kes on väärikas, haritud ja intelligentne, siiras ja aus, vastutus- ja missioonitundega ning suure südamega. “See mees räägib seda, mida mõtleb, ja mitte seda, mida tema arvates auditoorium kuulda tahab,“ ütleb ta Helme kohta.
  Eiki Nestori poolt
  Eiki Nestori pooldajad ei olnud seekord ülearu jutukad. Üks Nestori esiletõstjatest on poliitik ja ettevõtja Rein Järvelill, kelle hinnangul on Nestor pikaajalise parlamentaarse kogemusega, mõistliku maailmavaatega ja tasakaalukas inimene.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Porto Franco laenuleping häbistab üht korralikku saladust
USA jaemüük kasvas ootamatult
USA jaemüük kasvas augustis ootamatult, sellele aitasid kaasa kooliaasta algus ning valitsuse abirahad. See annab lootust, et Ühendriikide majandus ei aeglustu kolmandas kvartalis nii järsult, kui oodatakse, vahendab Reuters.
USA jaemüük kasvas augustis ootamatult, sellele aitasid kaasa kooliaasta algus ning valitsuse abirahad. See annab lootust, et Ühendriikide majandus ei aeglustu kolmandas kvartalis nii järsult, kui oodatakse, vahendab Reuters.
Kodulavastus - nipp, mis aitab müügile ja üürile kaasa
Emotsioon, mis meid tabab kellegi koju sisse astudes, on tihti määrava tähtsusega. Lõhnad, valgus, detailid – kõik see kujundab arvamust esimeste sekundite jooksul. Kuidas valmistada oma kodu ette müügiks või üüriks nii, et tehing toimuks võimalikult kiiresti ja hea hinnaga? Septembrikuu Sisustaja uuris asja.
Emotsioon, mis meid tabab kellegi koju sisse astudes, on tihti määrava tähtsusega. Lõhnad, valgus, detailid – kõik see kujundab arvamust esimeste sekundite jooksul. Kuidas valmistada oma kodu ette müügiks või üüriks nii, et tehing toimuks võimalikult kiiresti ja hea hinnaga? Septembrikuu Sisustaja uuris asja.
Euroopa Liidu automüük pööras langusse, Eestis kasvab
Kevadise tempoka tõusu järel pööras juulis ja augustis uute sõiduautode müük Euroopa Liidus langusse, edastas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liit.
Kevadise tempoka tõusu järel pööras juulis ja augustis uute sõiduautode müük Euroopa Liidus langusse, edastas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liit.