Mait Kraun • 5. september 2016 kell 7:16

Jaapan hoiatas britte

Nissan on teinud Suurbritannias suuri investeeringuid.  Foto: EPA

Jaapan hoiatas, et Suurbritannia planeeritav lahkumine Euroopa Liidust võib Jaapani ettevõtted riigist minema peletada, vahendab CNN Money.

Paljud Jaapani suurettevõtted on teinud Suurbritanniasse mahukaid investeeringuid. Selliste firmade hulka kuuluvad näiteks pangandusgigant Nomura ja autotootjad nagu Toyota, Nissan ja Honda.

15-leheküljelises märgukirjas, mis tehti avalikuks pühapäeval toimunud G-20 kohtumisel, andis Jaapan edasi oma ettevõtete nõudmised Brexitiks.

Jaapani firmad nägid Suurbritanniat „väravana Euroopasse“ ning tahavad nüüd kinnitust, et riik püüab vähendada negatiivseid mõjusid ettevõtetele.

Ettevõtted, millel on peakorterid Suurbritannias, võivad kolida mõnda teise riiki. Seda juhul, kui Euroopa Liidu seadused riigis enam ei kehti, hoiatati dokumendis.

Brexit mõjutab kõige enam ehk rahvusvahelisi pankasid, mis võivad kaotada õiguse Elis õiguse filiaale avada (passporting rights) ja seeläbi kõigis 28 riigis oma tooteid müüa. Jaapani pangad lähevad mõnda teise Euroopa riiki, et õigust filiaale avada tagasi saada, teatati dokumendis.

Hetkel kuum