Äripäev • 1. november 2016 kell 12:34

Leedu suurettevõte plaanib Eestisse laieneda

Loomasööt  Foto: Erik Prozes

Leedu üks suuremaid toiduainete tootjaid, poolemiljardise käibega AS KG Group uurib tootmisüksuse avamise võimalust Eestis, teatas ettevõte pressiteate vahendusel.

KG Group asutas 2014. aastal tütarettevõtte Lätis ja kaks aastat hiljem Eestis.

ASi KG Group juhatuse esimees Tautvydas Barštys ütles, et kontserni ettevõtete arengut ehitatakse potentsiaalsete tuluallikate hoolikate uuringute järgi. "Eesti – see on üks meie suuremaid eksporditurge ja samas ka lähedane ja meeldiv naaber. Ostame Eestist tooret juba praegu, näiteks teravilja. Miks siis mitte töödelda seda siinsamas valmistooteks?" rääkis ta. Ettevõtte hinnangul saaks sellise tootmise käima panna Baltimaade suurima põllumajandustooteid töötleva ettevõtte, ?Si Kauno Grūdai, laiendusprojekti käigus. Barštyse sõnul käib jutt kombisööda tehasest.

Ta rääkis, et ettevõte on juba alustanud uue tootmisüksuse ehitamisvõimaluse uurimist või siis olemasoleva üksuse ostuvõimalust Eestis. Tehase võimsuseks plaanitakse 22 000 tonni kombisööta aastas. "Investeeringu suurusest on veel vara rääkida, sest kõigepealt tuleb koostada projekt, kuid kahtlemata saab see olema aukartust äratav," ütles Barštys.

Leedu haldusfirma tootevalikus on kombisööt, eelsegud, valgu-vitamiini-mineraalide ja vitamiini-mineraalidega lisandid suursõraliste ja teiste koduloomade jaoks. Neid toodab Kauno Grūdai AS.

KG Groupi ajalugu algab 1890. aastast ja koosneb tänaseks ettevõtetest Kauno Grūdai, Leedu suurimast linnuvabrikust Vilniaus paukštynas ja Kaišiadorių paukštynas, tütarettevõtetest Lätis, Eestis ja Valgevenes.

Möödunud aastal moodustas KG Groupi konsolideeritud käive peaaegu 441,2 miljonit eurot, näidates rohkem kui 20% kasvu viimase kolme aasta jooksul. Viimase viie aasta jooksul eraldas grupp oma ettevõtete tootmisvõimsuse moderniseerimiseks ja arendamiseks umbes 90 miljonit eurot. 

KG Groupi ettevõtetes töötab 3498 töötajat. 

 

Hetkel kuum