Koit Brinkmann • 18. jaanuar 2017 kell 11:45

Rõivas vaikib Rosimannuse teemal

Äripäev esitas Arsenali kinnistuste müügi kohta kolm seni vastuseta küsimust Taavi Rõivasele, kes oli müügitehingu ajal RKASi nõukogu esimees.  Foto: Raul Mee

Reformierakonna eelmine esimees Taavi Rõivas, kes 2012. aastal Arsenali kinnistute müügi ajal oli riigikogu liikmena Riigi Kinnisvara nõukogu esimees, ei ole vastanud talle saadetud küsimustele Rosimannuse varjatud osalusest Arsenali keskuse omanikeringis.

Äripäev avaldas täna artikli Reformierakonna mõjuka liikme Rain Rosimannuse varjatud osalusest sügisel Põhja-Tallinnas avatud Arsenali keskuse omanikfirmas Arsenal Center. Arsenali kinnistud müüdi 2012. aastal Riigi Kinnisvara kaudu ning Arsenal Center oli toona ainuke pakkuja.

Riigi Kinnisvara nõukogu esimees oli aastast 2007 kuni 2012. aasta lõpuni Taavi Rõivas.

Äripäev helistas eile Rõivasele kommentaari saamiseks, kas ta teadis Rosimannuse osalusest ning kas temaga on kunagi kohtutud Arsenali kinnistutega seoses. 

Tuleb teile Rosimannuse osalus Arsenali keskuses üllatusena? (Hakkas naerma) „Ma ei tea, kas see teie väide tõelegi vastab, aga pange konkreetsed küsimused mulle meilile, ja miks te just minu hinnangut sellele soovite,“ kostis Rõivas.

Te olite kinnistute müügi ajal Riigi Kinnisvara nõukogu esimees. „Riigi Kinnisvara realiseerib ka kõige väiksema garaažiboksi, rääkimata suurematest kinnistutest, avalikul enampakkumisel. Eks ma vaatan, kas ma vastan. Kas sel teemal on mul üldse mingi puutumus või teadmine teemast,“ sõnas Rõivas.

Rõivastele saadetud küsimused, millele ta ei ole seni vastanud:

Praeguseks on välja tulnud, et teie mõjukal erakonnakaaslasel ja heal tuttaval Rain Rosimannusel oli aastaid varjatult osalus sügisel Põhja-Tallinnas avatud Arsenali keskuses. Kas teie teadsite Rain Rosimannuse ärihuvidest Arsenali keskuses?

Kui Riigi Kinnisvara kaudu müüdi Arsenali kinnistud 2012. a suvel, olite te Riigi Kinnisvara nõukogu esimees. Kas teiega on kunagi kohtutud Arsenali kinnistutega seoses?

Toona esitati Riigi Kinnisvara läbiviidud kinnistute müügi enampakkumisele kõigest üks pakkumine ning kinnistud müüdi alghinnaga. Enampakkumise väljakuulutamise ja pakkumiste esitamise tähtaja vahele jäi kolm nädalat. Kas selline tähtaeg oli teie arvates piisav, et kõik võimalikud huvilised oleksid jõudnud end asjaga kurssi viia ning äriplaanid ja finantsarvutused ära teha?

Küll ütles Rain Rosimannus täna EPLi Ärilehele, et tema ei ole kinnistu ostuga tegelenud ja Taavi Rõivasega ei ole ta Arsenali teemal kordagi vestelnud. „Ma arvan, et ta kuulis minu osalusest projektis eile, kui ajakirjanik seda temalt päris,“ lisas Rosimannus.

Ka Riigi Kinnisvara saatis täna pressiteate, milles peab kahetsusväärseks Äripäeva katset näidata 2012. aastal toimunud Arsenali kinnistu müüki poliitiliselt kallutatu ja läbipaistmatuna.

Hetkel kuum