Äripäev • 10. märts 2017 kell 5:46

Aasta ettevõtja tiitli pälvis pakirobotite tootja

Viljandis asuva online-sisustuskaubamaja ASi ON24 nõukogu esimees Arno Kütt (kükitab), juhataja Astrid Bachmann ja nõukogu liige Peep Kuld kontorihoone välisuksel.  Foto: Väinu Rozental

Eile õhtul kuulutati välja EY Eesti aasta ettevõtja 2017 laureaadid, kes on pakiautomaatide ja -robotite tootja Cleveroni ning veebikaubamaja ON24 omanikud ja juhid Arno Kütt ja Peep Kuld.

Ettevõtja elutööpreemia pälvis Mati Vetevool, kes on kalatööstuse M.V.Wool asutaja ja juhataja. Elutööpreemiaga tõstab auhindu jaganud Ernst & Young Baltic AS (EY) esile neid teotahtelisi ja inspireerivaid ettevõtjaid, kes on andnud Eesti majanduse arengusse pikaajalise panuse.

„On tähelepanuväärne, et seekord pälvisid EY Eesti aasta ettevõtja tiitli väljaspool Tallinna tegutsevad ettevõtjad – võib isegi öelda, et ettevõtjad on ääremaastumise vastu võitlemisel riigist ette jõudnud,“ lausus EY partner Ranno Tingas. „See näitab, et Eestis edukas olemiseks ei pea tingimata tegutsema pealinnas – Cleveron on Viljandis tegutsev maailmatasemel ettevõte, kelle eesmärgiks ei ole rohkem ega vähem kui maailma vallutamine.“

Arno Küti ja Peep Kulla juhtimisel on Cleveronist vähem kui kümne tegevusaastaga kujunenud maailma tippu kuuluv pakiautomaatide ja -robotite tootja. Praegu töötab ettevõte välja ideid, kuidas tulevikus hakata saadetisi inimestele kohale toimetama drooni abil. 2016. aastal andis Cleveron tööd 54 inimesele, tänaseks on ettevõtte töötajate arv kasvanud 80ni.

Vaata tausta Infopangast

Cleveron AS

ON24 AS

Veebikaubamaja ON24 on Eesti suurim mööblimüüja.

EY Eesti Aasta Ettevõtja 2017 finalistid:

Arno Kütt ja Peep Kuld (pakiautomaatide ja robotite tootja Cleveron AS ning Eesti suurim mööblimüüja, veebikaubamaja ON24 AS)Urmas Hiie (Eesti suurim ventilatsiooniseadmete ja -tarvikute tootja ETS Nord AS)Tõnis Siigur, Martti Siimann ja Marko Zukker (restoranid OKO, NOA ja Tuljak – OKO Restoranid OÜ)Kadri Klaassen ja Rasmus Varunov (Baltikumi suurim laste mänguväljakute ning skatepark’ide tootja, pereettevõte Tiptiptap OÜ)Anti Tammo ja Raigo Tammo (Eesti suurim terasprofiil- ja silemetalluste tootja ja eksportija, pereettevõte OÜ T-Tammer)

EY Eesti aasta ettevõtja 2017 konkursi žüriisse kuulusid: Aavo Kokk (Catella Corporate Finance OÜ), Hans H. Luik (Eesti Ekspress), Marika Priske (sotsiaalministeerium), Meelis Atonen (Tavid AS), Reet Roos (Inspired Universal McCann OÜ), Viljar Arakas (EfTEN Capital AS) ning eelmine EY Eesti aasta ettevõtja Jevgeni Kabanov (Zero Turnaround). 

Hetkel kuum