Sirje Rank • 24. märts 2017 kell 12:31

Marine Le Pen kohtus Moskvas Putiniga

Marine Le Pen ja Vladimir Putin täna Moskvas  Foto: Scanpix/Reuters

Venemaa president Vladimir Putin kohtus täna Moskvas Prantsusmaa äärmusparempoolse Rahvusrinde juhi Marine Le Peniga, kes lubab Prantsusmaa välja viia nii eurost kui ka Euroopa Liidust.

Le Pen lubas Putinile, et kui temast saab lähenevatel valimistel Prantsusmaa president, siis ei toeta ta Euroopa Liidu poolt Venemaale kehtestatud sanktsioonide jätkamist, vahendas agentuur Bloomberg.

Nii Le Pen kui ka Prantsuse konservatiivide kandidaat Francois Fillon toetavad Venemaaga lähedasemaid suhteid. Esmaspäeval toimunud presidendikandidaatide teledebatis ütles Fillon, et on valmis aktsepteerima ka Krimmi annekteerimist. Tsentrist Emmanuel Macron seevastu toetab suhetes Venemaaga Saksamaa kantsleri Angela Merkeli seisukohta, et sanktsioonid peavad praegu jõusse jääma.

„Ma olen alati olnud sanktsioonide vastu,“ ütles Le Pen enne Putiniga kohtumist. „Ma olen alati leidnud, et need töötavad soovitud eesmärgile vastu.“

Le Pen ütles, et tahab Venemaa ja Prantsusmaa koostööd võitluses islamiterrorismi vastu. Le Peni nõunik Florian Philippot eitas samal ajal, et Marine Le Pen on Moskvas rahalist tuge küsimas, kuna Prantsusmaa pangad keelduvad parteile valimiskampaania rahastamiseks laenu andmast. Le Pen on öelnud, et räägib pigem rahvusvaheliste laenuandjatega. Varem on Le Peni partei Tšehhi-Vene pangalt laenu saanud.

„Kui Fillonil oleks väljavaateid võita, siis Putin Le Peniga ei kohtuks,“ kommenteeris Bloombergile Moskvas asuva poliittehnoloogiate keskuse direktor Igor Bunin. „Aga kuna ta on veendunud, et Macron on sama mis Merkel, siis otsustas ta kõik ühele kaardile panna.“

Putin eitas kohtumise alguses edastatud telepildis, et üritab Prantsusmaa valimisi kuidagi mõjutada.

Hetkel kuum