Äripäev • 20 aprill 2017

Pariisi peatänaval tappis tule avanud terrorist politseiniku

Terrorist tappis Pariisis Champs-Elysees'i politseiniku.  Foto: Reuters/Scanpix

Neljapäeva õhtul avas terrorist Pariisi tuiksoonel Champs-Elysees'l Kalašnikovi automaadist tule politseinike pihta, tappes ühe ja vigastades raskelt kaht. Ründaja lasti maha.

Siseministeeriumi teatel oli korrakaitsjate rünnak ettekavatsetud. Hukkunud politseinik istus rünnaku hetkel valgusfoori punase tule ees peatunud autos. Ministeeriumi pressiesindaja Pierre-Henri Brandet kirjeldas, et kohaliku aja järgi kell 9 sõitis tiheda liiklusega avenüül peatunud politseiauto kõrvale terrorist oma halli Audiga, millest hüppas välja Kalašnikovi automaadiga mees ja avas tule, tappes autos istunud politseiniku. Seejärel üritas ründaja kõnniteele joostes põgeneda - enne kui teda taga ajanud politseinikud ta maha lasid, jõudis ta veel kaht politseinikku raskelt vigastada. 

Kui algul teatati, et ründajaid oli kaks ning üks neist pääses põgenema, siis viimastel andmetel tegutses terrorist üksi, vahendas BFMTV. Pariisi prokuröri sõnul oli ründaja kui radikaliseerunu neile varasemast teada. 39aastane mees, keda nimetatakse Karim C, on sotsiaalmeedias rääkinud oma soovist tappa politseinikke. Ta mõisteti 2001. aastal süüdi selle eest, et vigastas tulevahetuses kaht politseinikku, mille eest ta mõisteti 20 aastaks vangi, kuid vabastati enne tähtaega. 

Vaid kolm päeva enne Prantsusmaa presidendivalimiste esimest vooru toimunud rünnaku võttis omaks terrorirühmitus Islamiriik.

Rünnak toimus ajal, kui 11 presidendikandidaati olid sündmuskohast mitte kaugel France 2 telestuudios valimiseelses otsesaates. Veel saate ajal teatasid nii Marine Le Peni kui Francois Filloni meeskond, et jätavad oma kandidaatide homseks kavandatud kampaaniaüritused ära.

Prantsusmaal kehtib juba 18 kuud kõrgendatud ohutase, alates 2015. aasta Pariisi terrorirünnakust, milles tapeti 137 inimest.

Ärevatest aegadest annab tunnistust seegi, et alles selle nädala algul vahistati kaks radikaliseerunud meest, kel oli plaanis korraldada lähipäevil rünnak - Marseille'is leiti läbiotsimise käigus nende relvad ja pommimaterjal.

Hetkel kuum