Mait Kraun • 3. mai 2017 kell 3:45

Swedbank: Apranga sära on taastumas

Rõivad Apranga kaupluses  Foto: Bloomberg

Swedbank tõstis Apranga aktsia hinnasihti, sest ettevõtte esimese kvartali tulemused valmistasid positiivse üllatuse ning kasumimarginaalid paranevad.

„Apranga suurendas kulumieelset kasumit (EBITDA) ja puhaskasumit vastavalt 44,3 ja 105,2 protsenti, mõlemad näitajad ületasid tublisti meie ootusi,“ kirjutas Swedbank raportis. „Põhjuseks on järsult paranenud kasumimarginaal ning kulude tähelepanelik jälgimine.“

Panga hinnangul langes kokku kokku mitu positiivset asjaolu, näiteks efektiivsem allahindluspoliitika ning edukad kevadkollektsioonid.

Swedbanki analüütikud usuvad, et kasumimarginaali paranemine oli olukorra normaliseerumine, sest eelmised kaks aastat (2015. ja 2016. aasta esimene kvartal) olid küllaltki nõrgad. Turistide arv Venemaalt ja Valgevenest vähenes ning ilmastik oli ebasoodne. Samas leiavad analüütikud, et pikaajaliselt peaks Apranga kasumimarginaalid siiski surve alla sattuma, sest konkurents suureneb.

„Tõstsime 2017. aasta EBITDA ja puhaskasumi prognoosi 7 protsendi võrra, vastavalt 22 ja 13,2 miljoni euroni. Peamine põhjus on kasumimarginaali paranemine,“ kirjutas pank. „Kõrgemate prognooside tõttu tõstame aktsia hinnasihti 2,70 eurolt 2,85 euroni. 6protsendiline dividend on aga atraktiivne.“

Hetkel kuum