Eliisa Matsalu • 15. mai 2017 kell 6:37

Keskerakond avaldas linnapeakandidaadi

Peaminister Jüri Ratas Keskerakonna õnnitleb linnapeakandidaati Taavi Aasa.  Foto: Andras Kralla

Keskerakond valis Tallinna linnapeakandidaadiks senise tegevlinnapea Taavi Aasa.

Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas teatas täna hommikul, et linnapeakandidaat valiti nelja kandidaadi seast, kuid kes need olid, ta ei avaldanud, öeldes, et see poleks teiste suhtes aus. Küll aga rõhutas ta, et ka kõik teised kandidaadid on ühtselt Taavi Aasa seljataga. Varem on meedias kajastatud, et linnapeakandidaat valiti Mailis Repsi, Mihhail Korbi, Mihhail Kõlvarti ja Taavi Aasa vahel.

Ratas ütles, et erakond valis Aasa seepärast, et Tallinna elanikud on linna eluoluga rahul ega soovi linnajuhtimises revolutsiooni, vaid tahavad jätkusuutlikku arengut. Seda kajastabki Ratase sõnul just Aas, kes on Tallinna linnavalitsuses töötanud ligi 12 aastat.

Eelmisel nädalal kirjutas Äripäev, kuidas tegevlinnapea Taavi Aas ei osanud vastata küsimustele, miks on Tallinna linn sõlminud miljoneid maksma läinud lepinguid firmaga, mille omanikeringi varjatakse.

Tegevlinnapea Taavi Aasa avaldus linnapeakandidaadiks nimetamise järel:

“Olen linna heaks töötanud 12 aastat. Selle ajaga on kesklinna parkimisplatsist saanud Vabaduse väljak. Mahajäetud elektrijaamast on sündinud punaste vaipadega Kultuurikatel, kus Euroopa Liit peab eesistumisi. Ülemiste keerukast umbsõlmest tänapäevane Ülemiste ristmik. Ja see töö läheb edasi. Tallinn areneb. Alles kümme päeva tagasi taasavasime Kalevi spordihalli. Eile linnahalli katusel seistes loendasin üle linna 17 suurt ehituskraanat. See näitab, et linn on pidevas arengus.

Oleme hinnanud mitte üksnes arengut, vaid ka toimetulekut. Kui ütlesime, et Tallinn aitab, siis me oleme abivajajaid aidanud. Linna edasiminekust peavad kasu saama kõik elanikud, ka madalapalgalised. Ka eakad. Ka tõsiste terviseprobleemidega inimesed.

Kuid kõik senised saavutused vajavad kaitset. Oktoobris valivad tallinlased taas linnavolikogu. Meie vastas seisavad jõud, kelle puhul pole kahjuks kuulda, mida nad luua tahaksid. Küll aga on kuulda, mida nad tahaksid ära kaotada, maha lammutada, ära lõpetada. On kriitika, negativism ja vigade otsimine.

Meie vastas on jõud, kes ei väärtusta tööd linnavolikogus ega käi seal isegi kohal. Ja meie vastas on jõud, kes kaotaks esimesel võimalusel ära tasuta ühistranspordi. Meie kurss on teine. Meie eesmärk on luua, mitte lammutada. Kus valitseb puudus, sinna peame tooma toimetuleku. Kus valitseb unustus, sinna toome me ehituse ja elu. Ja meil on selleks tegevuseks tugevad trumbid – linna hea finantsseis, samuti koostöö riigiga, mille vilju näeme me juba varsti.

Suur osa minu töömehepõlvest on olnud pigem mänedžeri, mitte rahvamehe ametis. Olen teeninud kaadri taga, mitte niivõrd kaamerate ees. Kuid nüüd olen otsustanud varjust välja tulla ja kandideerida Tallinna linnapeaks. Selleks, et saaksime kaitsta oma saavutusi, ehitada seda linna edasi, luua uus jalakäijatele sõbralik peatänav, anda uus elu linnahallile ja toetada linna eakaid inimesi. Et igaüks saaks öelda – see linn on minu. Elagu Tallinn ja head Tallinna päeva kõigile!”

Hetkel kuum