Autorollo afäär alustab kohtus kolmandat ringi

Keit Pentus-Rosimannus ja Rain Rosimannus 2015. aastal presidendi vastuvõtul.  Foto: Andras Kralla
Piret Reiljan • 17. mai 2017 kell 7:26

Riigikohus otsustas täna tühistada Tallinna ringkonnakohtu mullu oktoobris tehtud Autorollo tsiviilasja otsuse ja saata asi uueks läbivaatamiseks tagasi. Ringkonnakohus hakkab seega Autorollo afääri menetlema lausa kolmandat korda.

Tallinna ringkonnakohtu viimane otsus, mis nüüd tühistati, jättis Autorollo pankrotihaldurite hagi üllatuslikult täies ulatuses rahuldamata. See tähendas, et Autorollo varatuks tegemise eest ei pidanuks otsuse jõustumisel rahaliselt vastutama mitte keegi - ei reformierakondlastest poliitpaar Rosimannused ega advokaat Siim Roode.

Tallinna ringkonnakohus otsustas jätta OÜ Autorollo pankrotihaldurite Martin Krupi ja Katrin Prüki hagi kostjate Keit Pentus-Rosimannuse, Rain Rosimannuse, Siim Roode ja Njord Advokaadibüroo OÜ vastu rahuldamata. OÜ Roode & Partnerid suhtes menetlus lõpetati, kuna ettevõtet enam ei eksisteeri. Kokkuvõttes jäi hagi tervikuna rahuldamata, teatas kohus mullu septembris. Menetluskulud kõigis kohtuastmetes otsustas kohus jätta hagejate kanda.Sama ringkonnakohus oli seejuures varem, asja esmasel menetlemisel, rahuldanud hagi osaliselt Rain Rosimannuse ja Keit-Pentus Rosimannuse suhtes, mis maksis muu hulgas Pentus-Rosimannusele välisministri koha.

Autorollo pankrotihaldurid Krupp ja Prükk vaidlustasid kassatsioonikaebusega ringkonnakohtu järjekorras teise, nende hagi täielikult rahuldamata jätnud otsuse, ning tänases otsuses teatas kaebuse menetlusse võtnud riigikohus, et ringkonnakohtu otsus tuleb tühistada menetlusõiguse normi olulise rikkumise tõttu - asi tuleb saata uueks läbivaatamiseks samale ringkonnakohtule. 

Eelkõige jätkub Autorollo tsiviilvaidlus hagejate esimeses nõudes, mis puudutab OÜ AutoHills asutamist ja Autorollo vara sellele üleandmist. Esmalt mõistis ringkonnakohus selle nõude alusel Keit Pentus-Rosimannuselt, Rain Rosimannuselt, Siim Roodelt ja NJORD Advokaadibüroolt Autorollo pankrotihaldurite kasuks solidaarselt välja ligi 164 000 eurot ning viivise. Teisel menetlemisel jättis ringkonnakohus aga kõik nõuded rahuldamata. Nüüd tuleb kolmas katse.

Samuti jätkub vaidlus selle pärast, kas rahuldada hagejate neljas ja viies nõue NJORD Advokaadibüroo OÜ ja Siim Roode vastu. Neljas nõue puudutas Autorollo võlgnike võlgade Autorollo asemel kolmandatele isikutele tasumist ja viies Autorollo vara (auto, haagised, sülearvuti ja kontoritarvikud) väidetavat kõrvaletoimetamist.

Hetkel kuum