Mait Kraun • 5 juuni 2017

Koristusfirma kasvab jõuliselt

Haljasala.  Foto: Meeli Küttim

Koristusfirma Krausberg Eesti kasvatas käivet veerandi võrra ning teenis üle veerandmiljoni euro kasumit.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et puhastusteenuseid pakkuv Krausberg Eesti OÜ müügitulu kasvas 2016. aastal 26 protsenti, 2,22 miljoni euroni (võrreldes eelneva aastaga). Ärikasum suurenes 123 938 euro võrra, 267 612 euroni (+86 protsenti).

Ettevõttes töötas 2016. aastal keskmiselt 228 inimest, võrreldes eelneva aastaga kasvas töötajate arv 45 inimese võrra. Käive töötaja kohta suurenes 1protsendi, 9723 euroni. Keskmine brutotasu langes 12 protsenti, 361 euroni kuus.

 

Krausberg Eesti OÜ

Lisaks puhastustöödele tegeleb ettevõte talvel ka näiteks lumekoristuse ja libedustõrjega, suvel haljasalade ning parklate puhastamise ja muru niitmisega.

„Puhastusteenuste turul valitseb tugev konkurents, mis omakorda avaldab mõju teenuste müügihindadele. Krausberg Eesti OÜ-l on õnnestunud seni oma turuosa säilitada,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes. „2017. aastal astutakse jõulisi samme täiendavate teenusvaldkondade – välipuhastustööde ja eripuhastustööde – mahu suurendamiseks ja seeläbi suurendatakse ettevõtte müügitulu ja kasumit.“

Krausberg Eesti omanikud on Pille Suuder (ettevõtte Volcano OÜ kaudu) ja Jan Jupaschevski (ettevõtte Nordestan Trade kaudu). Kummalgi on 50protsendiline osalus. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Hetkel kuum