Äripäev • 12. juuli 2017 kell 13:23

Petturid püüavad kinnisvaraportaali varjus raha varastada

Foto: Veiko Tõkman

Suvel on üürikorterite vastu nõudlus suur, seetõttu on Facebookis ja kinnisvaraportaalides aktiveerunud petturid, kes üritavad kergeusklikelt üürihuvilistelt ettemaksu nõudes raha varastada.

Nimelt teatas kinnisvaraportaal KV.ee, et eile said nende erakliendid SMSi, mis teatas, et üürikuulutusega on probleem ja selle lahendamiseks tuleb siseneda portaali. Sõnumile oli lisatud veebilehekülg, mis juhatas inimese liba-aadressile, mis oli samades värvides ja kujunduses KV.ee leheküljega. Kui kasutaja sisestas oma andmed libalehele, kaaperdati tema õige kuulutus kinnisvaraportaalis ning muudeti seda eesmärgiga petta üürihuvilistelt välja ettemaksu.

„See on igasuvine probleem, et petturid muutuvad aktiivseks. Kuna üürikorterite vastu on suvel nõudlus väga suur ja mõned üürikorterid leiavad üürilise juba paari tunniga, siis nõustuvad paljud inimesed tegema ettemaksu korteris kohal käimata,“ ütles KV.ee juht Tarvo Teslon.

Tesloni sõnul ei tohiks üürihuviline mitte mingil juhul teha ettemaksu, kui pole korterit oma silmaga vaatamas käinud. Ja kui kohal käiakse, siis tuleb veenduda, et korteri üürile andja on selle omanik või selleks volitatud isik.

Ettevaatlik tasuks olla ka kuulutajatel. „Kui tundub, et saadetakse mingi imelik link ja sõnum, mis pole ehk ka keeleliselt korrektne, siis tasub alati veenduda, et üleval aadressi real oleks õige veebiaadress. Kahtluse korral on võimalik vahetada portaalis paroolid ja pöörduda ka meie klienditoe poole,“ selgitas Teslon. 

KV.ee on petturitest teatanud vastavatele ametiasutustele.

Hetkel kuum