Töötaja on efektiivseim kodus

10. september 2017, 10:45
Kontor
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170910/NEWS/170909613/AR/0/AR-170909613.jpg

Flexjobsi uuringutulemused rõõmustavad neid, kelle hinnangul on kontorisüsteem iganenud: selgub, et töötajad suudavad kõige produktiivsemad olla just kodus.

Flexjobs teeb tööuuringuid juba viimased kuus aastat. Käesolevas uuringus küsitleti kokku 5500 inimest, kellest 66% arvas, et nad on efektiivsemad ja produktiivsemad, kui nad harrastavad kaugtööd ehk pole kontoris. Uuring viidi läbi USA-s.

Uuringu tulemustena selgus, et enim meeldib kaugtöö neile inimestele, kel on lapsed (35% vastanuist), aga ka vabakutselistele (26%) ning isiksuseomadustest lähtuvalt ka introvertidele (23%). Kodus või kontorist väljas töötamist eelistasid ka ettevõtjad, maapiirkondades elavad inimesed ning kroonilise füüsilise või vaimse haiguse käes kannatajad.

Samuti selgus, et kaugtööd eelistavad kõrgemalt haritud inimesed. 79% kodukontori eelistajaist olid uuringu põhjal kõrgharidusega.

Parem tervis

Samuti said vastanud välja tuua, miks nad eelistavad paindlikku töögraafikut ning võimalust töötada kontorist väljas. Viimased neli aastat on kõige populaarsem vastus olnud töö ja eraelu tasakaalustamine (78% vastanuist), perekond (48%), aja säästmine (46%) ja liigne aeg, mis kulub tööle jõudmiseks (45% vastanuist). Lisaks toodi välja ka kontoris kehtivad nõuded või poliitikad ning ka üldine kontorikeskkond, mis on häiriv ja ei lase keskenduda.

Vastanute käest uuriti ka, kas nad võimalusel teeksid tööd kodus. Selgus, et siin olid peamisteks märksõnadeks elukvaliteet ning tervis. 45% vastanuist uskus, et nende elukvaliteet oleks parem, kui nad saaksid paindliku graafikuga töötada. Tervise aspektist uskus aga koguni 78%, et nende tervislik seisund oleks paindliku töögraafiku tõttu parem: nii jääb rohkem aega näiteks trenni teha ja tervislikumalt toituda. Samuti aitab ajagraafiku oma äranägemist järgi seadmine vähendada stressi ja parendada enesetunnet.

Kodus efektiivsem

Uuringu üks kesksemaid küsimusi oli aga, kui produktiivseks inimesed end väljaspool kontorit peavad. Koguni 66% inimestest tõdes, et nad oleksid kodus töötades efektiivsemad kui kontoris. 32% hindas töö efektiivsust samaks ning 2% tõdes, et kontor on neile parem töökeskkond kui kodu. Sealjuures uuriti inimestelt, kus nad eelistavad töötada, kui nad peavad kiirelt mõne tööasja korda ajama. Enam kui pool vastanutest märkis, et nad eelistavad toimetada tööasjadega kodus. Väikseim osakaal, 6% oli neid, kes ütles, et kiire tööasja tõttu lähevad nad tööle raamatukogusse või kohvikusse.

Mida tähendaks see tööandjale?

Mõistagi paneb see küsima, mida toovad sellised eelistused kaasa tööandjale. Uuringust selgus, et 79% vastanutest oleksid oma tööandjale veelgi lojaalsemad kui neil võimaldataks töötada paindliku ajaga. Eelnevaga on mõneti seotud ka see, et 73% vastanuist uskus, et paindlik töögraafik tähendab, et tööandja ja töötaja vahel on väga tugev professionaalne side.  

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2017, 10:48

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing