Taani FI: peame rahapesu paremini tõkestama

11. september 2017, 16:45
Danske Banki Eesti filiaal kas ei suutnud või ei tahtnud aastaid takistada miljardite dollarite hämara raha pööritamist offshore-omanikega firmade poolt.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170911/NEWS/170919945/AR/0/AR-170919945.jpg

Taani finantsinspektsiooni juht nentis, et riik oli tänavu väga lähedal kõige hullemasse seltskonda sattumisele, mis puudutab toimetulekut rahapesu ja terrorismi rahastamisega. Peame rohkem ära tegema, teatas järelevalvaja.

Taani finantsinspektsiooni juht Jesper Berg ütles täna Taanis peetud ettekandes, et finantssektor jagab vastutust tagamaks, et Taani rohkem sellisesse olukorda ei satuks, vahendab Bloomberg. Berg kutsus pankasid üles rakendama näiteks tehnoloogiat, et tugevdada kaitset rahapesu vastu.

Taani suurim laenuandja Danske Bank on uuesti avanud siseuurimised oma Eesti filiaalis, kuna Danske Eesti filiaali kasutati aastaid raha pesemiseks. Augustis külastas Taani politsei ka Nordea panga Taani haru, kuna uurib sealset võimalikku rahapesu vastaste reeglite rikkumist.

Augustis avaldas oma raporti 1989. aastal asutatud globaalne organisatsioon Financial Action Task Force, mis tegeleb rahapesu ja terrorismi rahastamise vastase võitlusega. Organisatsioon kritiseerist Taanit selle eest, et riigil puuduvad riiklik poliitika ja adekvaatsed ressursid probleemiga tegelemiseks. Organisatsioon kutsus ametivõime rohkem ära tegema ja riske paremini mõistma.

Berg sõnaski täna, et Taani on asja kallale asunud, mis tähendab vastava seadusandluse, sh karistuste karmistamist, aga hõlmab ka laiemalt riiklikku poliitikat: probleemide lahendamiseks suurema ressursi rakendamist ja suuremat koostööd.

OCCRP, Berlingske Tidende, Äripäev ja hulk teisi Euroopa väljaandeid paljastasid möödunud nädalal nn Aserbaidžaani pesumasina, milles pööritati läbi Danske panga Eesti filiaali 2,9 miljardit dollarit Aseri võimuritega seostatavat raha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2017, 16:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing