Märt Belkin • 25. september 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Taavet sai loa Koljat osta

Võrguhooldus- ja arendusturul toimub võrdlemisi erakordne tehing.  Foto: Erik Prozes

Eesti võrguehitusfirma Tecnolines sai konkurentsiametilt loa osta Soome infraneti firma Eltel Eesti haru, mis on käibe poolest 30 korda Tecnolinesist suurem.

Ostuplaanidest andis Tecnolines konkurentsiametile teada septembri alguses ning täna otsustas amet ühinemisele rohelise tule anda.

Teade tuli oodatust isegi varem, kuna Eltel viitas enda septembri alguses tehtud teates, et kooskõlastusi oodatakse alles neljandas kvartalis. Tehingu hind on veel lahtine, kuna see sõltub ettevõtte lähimate kuude käibest, kuid jääb Elteli prognoosi järgi umbkaudu 3 miljoni euro ümber.

Tehingu teeb erakordseks osaliste mastaapne suuruse vahe. Kui Elteli mullune käive ulatus üle 26 miljoni euro ning seal töötab üle 300 inimese, siis Tecnolinesi käive on üle 30 korra väiksem – mullusel aastal ulatus see pisut üle 850 000 euro. Ettevõtte palgal on kaks töötajat.

Eltel Networks AS on Soome ettevõttele Eltel Group Corporationile kuulunud ettevõte, mille põhitegevusvaldkonnad on telekommunikatsiooni- ja elektrivõrkude ehitus- ja hooldustööd. Ettevõttel on filiaalid Lätis, Rootsis ja Soomes.

Mullu kahanes Elteli käive 8%, ulatudes 26,3 miljoni euroni. Kasumit teeniti 620 000 eurot. Eltel Group Corporation otsustas müüa enda Eesti äri, et keskenduda grupi teistele turgudele ehk põhjamaadele, Poolale ja Saksamaale.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt