Cleveron loob kodust pakiautomaati

Cleveroni omanik Arno Kütt tutvustas prototüüpi kodusest pakiautomaadist Äripäeva konverentsil Äriplaan.  Foto: Raul Mee
Marge Väikenurm • 28. september 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Cleveron avalikustas, et loob kodust pakiautomaati eraisikutele, mis on puhas aja kokkuhoid.

Uuest Cleveroni partnerist teatanud firma omanik Arno Kütt tutvustas Äriplaanil ka uue masina prototüüpi. Kodune pakiautomaat toimib mobiiltelefoniga ja näiteks toidukaubad jõuavad pakiautomaati sel kellaajal, kui inimene ise soovib.

"Mõelge, kuidas saate kliendile aega juurde anda ja uksed on valla," ütles Kütt, kes alustas täna Äriplaanil ettekannet demonstratiivse telefonikõnega, millega üritas näidata, et „aja raiskamine on kuritegu“. Kulutas enda sõnul kõnega iga saalis istuva inimese elus pool minutit – 700 külalise elust kadus sellega kokku umbes viis tundi, nentis ta, viies jutu peagi nende uuele tootele.

Otsivad võimalusi

„Aega on väga lihtne kulutada. Küsimus on, kas seda on võimalik juurde luua, kinkida. Jah, on. Paljud firmad suudavad seda ja see on nendele edu toonud,“ rääkis Kütt. „Võtame näiteks lifti. Lähete lifti. On nupp: sulge uksed. Nad hoolivad teie ajast. Aeg on valuuta, mis on Cleveronile väga oluline.“

Arno Kütt

Kiiresti kasvava ettevõtte Cleveron juhatuse esimees ja kaasasutaja, EY Eesti aasta ettevõtja 2017.

Eesti aasta ettevõtja tiitliga pärjatud Arno Kütt on pakiautomaate tootva ettevõtte Cleveroni ja veebikaubamaja ON24 üks juhte.

Kütt ütleb, et on ettevõtlusega tegelenud juba 14. eluaastast saati, kui õmbles lühikeseks jäänud teksapaari needitud punkvestiks ja proovis seda maha müüa.

Nüüd vallutab tema kaasloodud Viljandis asuv Cleveron maailma. Laienetud on USA turule, kus sõlmiti koostööleping Walmartiga. See toob Viljandisse juurde suurel hulgal töökohti.

X

E-kaubanduse turule ennustas Kütt toidukaupade suuremat ostmist internetist. Ta tõi näitena Amazoni, mis on toidukaupade turule trüginud. Seejärel esitles Kütt uue automaadi prototüüpi ehk siis eraisikutele mõeldud koduseid pakiautomaate, kuhu saab soovitut tellida, olgu siis toidukaupa või muud. Ka ootab ees varustuse tootmine isesõitvatele autodele. „Auto sõidab öösel inimese pakiautomaadi juurde, avab ukse ja tõstab paki automaati,“ lisas ta.

Ajas tagasi

Kümme aastat tagasi polnud ühtegi pakiautomaati. Cleveron kasvas Küti kirjeldusel välja veebikaubamajast On24. Kütt meenutas, kuidas paki jõudmine kliendini võttis päevi. „Viiendal päeval oli võimalik minna pakki kätte saama,“ lausus ta. Firmas tekkis küsimus, kas midagi saab paremaks teha. „Tulemus on SmartPost ja täna on Eesti pakiautomaatide kasutamises maailmas number üks. See fenomen paistab ka väljapoole.“

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt