Äripäev • 3. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinkil vähenes Eestist Soome reisijate arv

Tallinki laev Megastar
Tallinki laev Megastar  Foto: Tallink

AS Tallink Grupp vedas kolmandas kvartalis kokku ligi kolm miljonit reisijat, mis on 2% võrra rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Kaubaühikute hulk kasvas sama ajaga võrreldes 12,5%.

AS Tallink Grupi finantsdirektor Veiko Haavapuu sõnul oli kolmas kvartal Tallink Grupi jaoks positiivne. „Meie laevadel on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga reisinud 57 600 inimest rohkem ning kvartali alguses, juulikuus, saavutasime uue reisijaterekordi, kui meie laevadel reisis ühe kuu jooksul kokku 1,2 miljonit reisijat,“ ütles ta pressiteates.

Haavapuu sõnul kasvas reisijate arv pea kõikidel liinidel. Suurim reisijate arvu kasv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, 71%, on toimunud Läti-Rootsi liinil pärast teise laeva, Romantika, lisamist liinile eelmise aasta detsembris.

„Reisijate arv on kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aastaga liikunud positiivses suunas pea kõikidel meie liinidel. Suurim reisijate arvu kasv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, 71%, on toimunud Läti-Rootsi liinil pärast teise laeva, Romantika, lisamist liinile eelmise aasta detsembris,“ lisas Haavapuu.   Seevastu vähenes 5% Eesti-Soome vahelise liini reisijate arv. Haavapuu sõnutsi on selle peamiseks põhjuseks see, et Tallinn-Helsingi kruiisiliinil on sel aastal tegutsemas üks kruiisilaev vähem kui eelmisel aastal.

  Eesti ja Soome vahelise kaubaveo kasv on veetud ühikute arvu poolest jätkuvalt suurim. „Ainuüksi sellel kaubaveoliinil vedasime me 2017. aasta kolmandas kvartalis eelmise aastaga võrreldes ligi 6000 ühikut rohkem kaupa,“ rääkis Haavapuu.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt