Äripäev • 17. oktoober 2017 kell 9:44

Euroopa enim teeniv kuulsus on J. K. Rowling

Helde annetajana tuntud kirjanik J.K. Rowling on ajakirja Forbes andmeil Euroopa kõige enam teeniv kuulsus.   Foto: epa

Briti kirjanik J.K. Rowling on ajakirja Forbes andmeil Euroopa kõige enam teeniv kuulsus. Väljaande hinnangul on Harry Potteri lugude sarja autor viimase 12 kuuga teeninud üle 95 miljoni dollari maksueelset tulu.

Rowling on maailma enim teeniv kirjanik ja Forbesi andmeil on ta maailma kolmas enim teeniv kuulsus. Viimasel aastal põhisissetulek tuli tal uusimast teosest „Harry Potter ja neetud laps“.

Sissetuleku poolest järgmine Euroopa kuulsus on Madridi Reali ründaja Cristiano Ronaldo, kes teenis mullu 93 miljonit dollarit, mille tõi talle uus leping Hispaania klubiga ning rida reklaamidiile.

Kolmandal kohal on Briti bänd Coldplay, kelle aastateenistus oli 88 miljonit dollarit. Neljas enimteeniv kuulsus on samuti britt Adele, laulja, kes teenis aastaga juurde 69 miljonit dollarit.

Forbes lisab, et Rowling ja Adele on enimteenivate kuulsuste top-20s ainsad naised. Euroopa 20 enimteeniva kuulsuse mullune sissetulek oli kokku 1,06 miljardit dollarit. 12 inimest sellest nimekirjast on pärit Suurbritanniast, märgib Forbes.

Hetkel kuum