Äripäev • 23 oktoober 2017

Aas on võimuliidu nimel valmis Ühistupanga teemal järele andma

Taavi Aas.  Foto: Andras Kralla

Tallinnas on võimu jagamise konsultatsioonid lõppenud ning selle nädala esimeses pooles tuleb Keskerakonna Tallinna nõukogul otsustada, kas, keda ja millistel tingimustel koalitsiooni kaasata.

Seni üksi pealinna valitsenud Keskerakond on linnapeakandidaat Taavi Aasa sõnul valmis tegema tulevasele koostööpartnerile järeleandmisi ka seni tabuteemadeks peetud küsimustes, vahendas „Aktuaalne kaamera“.

Aas ütles, et ideoloogiliselt on nad lähemal kindlasti sotsidele, aga samas oli neil ka töine kohtumine EKREga.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse liige Rainer Vakra kinnitas, et kui sotsid kutsutakse koalitsiooni, siis sinna minnakse kindla eesmärgiga muuta Tallinna juhtimist.

Keskerakond on Taavi Aasa sõnul valmis tegema järeleandmisi ka küsimustes, mida seni on peetud pühaks ja puutumatuks. "Ühistupank või Tallinna Televisioon või üldse meedia. Loomulikult nende asjade juures me peame ka teiste erakondade mõtetega arvestama," nimetas Aas teemasid, mida on valmis arutama. "Kindlasti tuleb arvestada sellega, et mõlemal koalitsioonipartneril peab olema võrdselt hea olla. Mingisugust teerulli loomulikult teha ei saa."

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Hetkel kuum