Kristjan Pruul • 3. november 2017 kell 13:00

Põhjamaade suurim ärifoorum loobus Spaceyst

Kevin Spacey Netfllixi tuntuimas sarjas "Kaardimaja".  Foto: Scanpix

Soomes iga aasta korraldatav Nordic Business Forum loobus ahistamissüüdistuste alla langenud näitleja Kevin Spacey ülesastumisest 2018. aasta foorumil.

Veel teisipäeval oli Põhjamaade äriliidrite tippkohtumist korraldav ettevõte äraootaval seisukohal. „Loomulikult oleme süüdistuste pärast mures ja jälgime olukorra arengut väga tähelepanelikult,“ ütles Forumi kommunikatsioonijuht Anniina Turunen Äripäevale.

Nädala keskel tulid avalikkuse ette veel mitu isikut, kes Spaceyt ahistamises süüdistasid ning neljapäeva hommikul Kevin Spaceyt enam kohtumisel ülesastujate seas ei figureerinud. Täna möönis Nordic Business Forum viimaks, et näitleja teenetest on loobutud. „Vastab tõele, et Kevin Spacey esinemine on kohtumisel tühistatud, töötame selle kallal, et 2018. aasta üritusel astuks üles keegi teine,“ ütles Turunen

Ameerika näitleja ja menuka teleseriaali „Kaardimaja“ staari kohta on viimasel nädalal üles kerkinud ohtraid süüdistusi seksuaalses ahistamises. Spacey on esinenud ka avaliku vabandusega. „Kaardimaja“ tootev firma Media Rights Capital on praeguseks juba teatanud, et teleseriaali seitsmendat hooaega ei tule.

Hetkel kuum