Tartu tahab välismaale viivaid lennuliine

03. november 2017, 11:24
Tartu linnavalitsus kaalub võimalusi, kuidas tekitada lennufirmades huvi avada Tartust välismaale viivaid lennuliine.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171103/NEWS/171109902/AR/0/tartu-lennujaam.jpg

Tartu linnavalitsus kaalub võimalusi, kuidas tekitada lennufirmades huvi avada Tartust välismaale viivaid lennuliine. Rahaliselt saaks linn üht lennufirmat toetada kuni 500 000 euroga kolme aasta jooksul, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Praegu saab Tartust küll Helsingisse, kuid jätkulendu mõnda suuremasse sihtriiki peab seal ootama liiga kaua. Varem on Tartust saanud ka Riiga ja Stockholmi, kuid need liinid ei tasunud ettevõtetele ära ja pandi kinni.

Et lennufirmadel oleks huvi avada Tartust välismaale viivaid lennuliine, otsib Tartu linnavalitsus võimalust, kuidas liinide käimapanemist rahaliselt toetada. Abi võiks tulla ka kohalikelt ettevõtjatelt, usub linnavalitsus.

Tallinna lennujaama endine juhatuse liige Erik Sakkov leiab, et sellisel lennuliikluse doteerimisel ei oleks mõtet. "Käime nüüd korra peegli juures ja vaatame, mis sealt paistab. Sealt paistab see, et tegelikult Tartul ei ole lennujaama vaja. Ja täpselt samamoodi ei ole teda Pärnule vaja, sest inimesed ei lenda," põhjendas ERRiga rääkinud Sakkov. „Kui te tahate, et teie lennujaam õitseks Tartus, kasutage seda. Ja kui teil täna on üks vilets lend, mis teile eriti ei meeldi, te peate seda kasutama, sest muidu pannakse see ka kinni."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2017, 11:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing