Mait Kraun • 15. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Laevandusfirma: transiidituru langus mõjub kehvasti

Laev Muugal.
Laev Muugal.  Foto: Tallink

Laevandusteenuseid pakkuv Atlas Baltic kasvatas käivet, aga ettevõtte kasum langes. Lisaks sellele võib oodatav transiitkaupade mahtude vähenemine tulevikus firmale kehvasti mõjuda.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et mere-lastiveo organiseerimise ja laevade agenteerimisega tegeleva Atlas Baltic OÜ müügitulu kasvas mullu 16 protsenti, 5,11 miljoni euroni. Ärikasum langes 23 protsenti, 80 461 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas firmas keskmiselt kaks inimest (aasta varem oli töötajaid viis). Käive töötaja kohta kolmekordistus ning ulatus 2,55 miljoni euroni. Keskmine brutotasu tõusis 24 protsenti, 1787 euroni kuus. Ainuke juhatuse liige sai tasu 20 400 eurot.

„Suur osa teenustest on seotud transiitkaupadega. Kuna lähiaastatel on oodata transiitkaupade mahtude vähenemist Eesti sadamates, võiks see otseselt mõjutada Atlas Baltic OÜ majandustulemusi,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes.

Ettevõtte põhiklient on laevade omanik Eiger Shipping AS. Suurimad kliendid on veel EBM Grupp AS ja Geoservice OÜ. Koostööpartnerid ja põhitarnijad on Tallinna Sadam, Veeteede Amet, Eesti Loots jpt.

Ettevõtte ainuomanik on Viktoria Kekkonen. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt