Kinnisvaraarendaja lõi uue ühisrahastusplatvormi

22. november 2017, 10:38
Novira Capitali juhtivpartner Arle Mölder Äripäeva kinnisvarakonverentsil.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171122/NEWS/171129892/AR/0/AR-171129892.jpg

Arendusfirma Novira Capital käivitas uue kinnisvara ühisrahastusportaali Argeld, kus igasse projekti teeb olulise investeeringu ka keskkonna pidaja Novira ise.

"Võtame iga pakutava investeeringu puhul ise suurima riski, panustades omalt poolt reeglina üle poole kogusummast," ütles pressiteate vahendusel Novira Capitali juhtivpartner Arle Mölder, kelle hinnangul on just seetõttu Argeldis pakutav riski ja tulu suhe investoritele väga atraktiivne.

Ta lisas, et platvormi kaudu saab rahastada projekte sõltumata sellest, kui palju platvormi kaudu investoritelt kapitali kaasatakse. “Argeldi investoritel pole investeeringusumma täissaamisega seotud riski,” märkis Mölder ja avaldas loodust, et seetõttu saab platvormil olema ka laiem ja parem projektide valik.

Esialgu on Argeldis vaid tagatud projektid, mis võimaldavad raha tagasi saada sõltumata projekti teostusriskist. Hiljem on ettevõttel kavas tutvustada ka kõrgema tootluse ja riskiga investeeringuid.

Argeldi projektid asuvad hinnatud ja kiiresti arenevates piirkondades kas Tallinnas või Riias. Esimese projektina kaasatakse portaali kaudu kuni 500 000 eurot Veskimöldre elupiirkonna teise etapi arendusse, projekti veab Brave Capitali tütarfirma BC Arenduse OÜ.

Novira Capital tegeleb suuremahuliste kinnisvaraprojektide finantseerimise ja arendamisega Tallinnas,  lisaks on firmal mitmeaastane kogemus kinnisvaralaenudega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. November 2017, 10:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing