• Jaga lugu:

  Ain Seppik sisenes laenuärisse

  Eesti suures poliitikas ilma teinud Ain Seppikule kuulub enamusosalus laenufirmas OPA Credit OÜ, kus tema äripartneriks on endine Tallinna Äripanga laenuosakonna juht Oleg Afanasjev.

  Seppikule kuulub Vanalinnas Suur-Karja tänaval asuva kontoriga laenufirma osalusest kolmveerand ning Afanasjevile veerand.
  OPA Credit juhatuse liige Afanasjev rõhutas, et tegemist ei ole kiirlaenufirmaga, sest eraisikute tarbimislaenudega nad ei tegele. „See ei ole kiirlaenuäri, vaid me anname laenu ettevõtjatele,“ sõnas Afanasjev.
  Ettevõtte kodulehe järgi saavad kinnisvara tagatisel laenu taotleda kõik Eestis registreeritud juriidilised isikud ja FIEd. Äri on veel üsna algusjärgus ning Afanasjevi sõnul on neil praeguseks olemas mõni klient.
  Ärilaenu antakse kuni 20 aastaks. Summad algavad 10 000 eurost ning aastane intressimäär on minimaalselt 10 protsenti. Esialgset laenuotsust lubab ettevõte ühe tööpäeva jooksul ning laenu väljastamine on võimalik sama nädala jooksul, millal esitati laenutaotlus.
  Vanad tuttavad
  Erinevates ametites töötanud – prokurörist kohtunikuni ning politseijuhist siseministrini –, aga ka Keskerakonna finantssekretäri ning riigikogu liikmena ametis olnud ning nüüd peamiselt ettevõtluses osalevat reformierakondlast Ain Seppikut tunneb Afanasjev enda sõnul juba kümmekond aastat ning mõte ühisest ärist tekkis juba mitme aasta eest.
  OPA Crediti arveldusarve on Tallinna Äripangas.
  Selle aasta maikuus, kui Seppik ja Afanasjev hakkasid koos laenuäri ajama, toimus ka kohtuistung hotelli Kolm Õde ümber toimuvas tsiviilvaidluses, millel tunnistajana osalenud Afanasjevil tõrkus mälu.
  Hotelli Kolm Õde ümber toimuva tsiviilvaidluse kohtuistungil olid maikuus tunnistajana kohal endine Tallinna Äripanga laenuosakonna juhataja Oleg Afanasjev (paremal), kostjate Tallinna Äripanga ja TBB Liising esindaja vandeadvokaat Viktor Särgava (paremalt teine) ning hageja esindajad Lextali vandeadvokaadid Marko Poola ja Olavi-Jüri Luik.Foto: Andras Kralla
  Väidetavate kantimistehingute tõttu on Tallinna Äripanga, panga tütarfirma TBB Liisingu ning ekspolitseiniku, praegu peamiselt kinnisvaravaldkonnas tegutseva Veiko Kulla ettevõtte Petramark OÜ vastu esitatud hotelli Kolm Õde tagasivõitmise nõue ja/või kahju hüvitamise nõue. Hagi hind on ligi 5,9 miljonit eurot.
  Maikuus toimunud istungil oli peamine küsimus, kas endine TBB Liisingu juhatuse liige ning Tallinna Äripanga laenuosakonda juhtinud Afanasjev on hageja esindajatele näidanud ja kirjeldanud e-kirju, mis tõendavat Äripanga plaani hotelli kinnistu ülevõtmiseks ning ühe Veiko Kulla allkirjaga lepingu võltsimist.
  Kui tunnistaja Afanasjev kurtis kohtuistungil kehva mälu üle ning enda kinnitusel ei mäletanud, et oleks selliseid e-kirju näidanud, siis ülejäänud kolm tunnistajat kinnitasid toimunut.
  Samuti tunnistajana kohtus esinenud hagi taga olev Irina Wientjes esitas kohtule ka sõnumivahetusprogrammi Viber kaudu toimunud vestlused Afanasjeviga.
  Pakuti raha
  Afanasjev märkis kohtule, et hageja pakkunud talle neljal korral raha, et ta nendega koostööd teeks ja jagaks infot Äripanga vastu. Korra pakkunud raha Lextali büroos advokaat Olavi-Jüri Luik, korra Irina Wientjes isiklikult ning teist korda ühe tuttava kaudu ja neljandal korral Irina Moskva sugulased.
  „Siin oli punane joon minu jaoks, ma ei kauple pangasaladusega ja ma ei taha selles asjas mitte kellegi kasuks töötada,“ lausus Afanasjev siis.
  Luik ja Irina Wientjes ütlesid, et ei ole Afanasjevile raha pakkunud. „Ma ei paku kellelegi raha, see on välistatud,“ sõnas Wientjes. Luige arvates võis Afanasjev asjast valesti aru saada.
  Tunnistajate ärakuulamise järel toimus tsiviilasjades üsna erakordne tunnistajate vastastamine, kus nad üksteise juuresolekul pidid kirjeldama samu episoode ning vastama küsimustele. Ka siin jäi Afanasjev valitud kehva mälu taktikale truuks.
  Afanasjev kinnitas nüüd, et maikuus kohtuistungil toimunu ning samal ajal Seppikuga äri alustamine ei ole mitte kuidagi omavahel seotud.
  Huvitavad seosed hotelli Kolm Õde ümber käivates vaidlustes
  Ain Seppiku naise, riigikohtu kohtuniku Malle Seppiku vend Madis Kiisa on Tallinna Äripanga nõukogu liige. Äripäeva andmetel võis advokaadibüroo Laus & Partnerid vandeadvokaat Kiisa olla üks osaline kirjavahetustes, mida hageja kinnitusel on Afanasjev neile näidanud ja mis kinnitavat Tallinna Äripanga plaani hotelli Kolm Õde kinnistu ülevõtmiseks.
  Malle Seppik kuulus aga kolmeliikmelisse riigikohtu tsiviilkolleegiumi, kes hiljuti tühistas hotelli Kolm Õde varasema omanikfirma pankrotimenetluses vandeadvokaat Tanel Mällasele alamates kohtuastmetes määratud kolmepäevase aresti.
  Tsiviilkolleegium leidis, et ringkonnakohtu määrus tuleb tühistada materiaalõiguse normi väära kohaldamise ja menetlusõiguse normi olulise rikkumise tõttu ning asi tuleb saata uueks läbivaatamiseks ringkonnakohtule.
  Tegemist oli Eestis esmakordse juhtumiga, kus vandeadvokaadist endisele ettevõtte juhatuse liikmele määrati kahes kohtuastmes pankrotihaldurile ja kohtule teabe väljastamisest keeldumise eest arest.
  Ain Seppikul nüüd osalus ka Savisaarele laenu andnud firmas
  Ain Seppik andis Edgar Savisaare kriminaalasja kohtuistungil selgitusi Savisaarele antud laenu osas.Foto: Andras Kralla
  Selle aasta suvest kuulub Ain Seppikule ka kolmandiku suurune osalus Bravotex OÜs, ülejäänud kaks osanikku on tema pojad Siim ja Sulev Seppik.
  Varem ainult poegadele kuulunud Bravotex sai tuntuks 2009. aasta sügisel Keskerakonna toonasele esimehele Edgar Savisaarele antud 173 500 euro suuruse laenu andmisega. Laenu maksis Savisaar tagasi offshore-firmade kaudu ning praeguseks on see üks osa Savisaare vastu kohtusse esitatud süüdistusest.
  Ain Seppikult ei õnnestunud laenuäri kohta kommentaari saada.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Juhan Aguraiuja: viis taastuvenergia trendi, millel silm peal hoida
Taastuvenergia ei tähenda ammu enam ainult päikest, tuult ja biomassi – uute tehnoloogiate kõrval vaadatakse senistele lahendustele otsa uue ja värskema pilguga. Danpower Eesti juht Juhan Aguraiuja toob välja viis olulist taastuvenergia trendi.
Taastuvenergia ei tähenda ammu enam ainult päikest, tuult ja biomassi – uute tehnoloogiate kõrval vaadatakse senistele lahendustele otsa uue ja värskema pilguga. Danpower Eesti juht Juhan Aguraiuja toob välja viis olulist taastuvenergia trendi.
Nasdaq ainukesena napis plussis
Peale väga edukat juulit langesid nii S&P 500 kui ka Dow Jones augusti esimesel kauplemispäeval, vaid Nasdaq suutis välja võidelda napi kasvu, vahendab Yahoo Finance.
Peale väga edukat juulit langesid nii S&P 500 kui ka Dow Jones augusti esimesel kauplemispäeval, vaid Nasdaq suutis välja võidelda napi kasvu, vahendab Yahoo Finance.
T1 alghind on isegi suurima võlausaldaja arvates liiga kõrge
Pealinna uusim kaubanduskeskus T1 läks võlgade katteks 85 miljoni euro eest oksjonile, kuid isegi suurim võlausaldaja leiab, et sellise hinnaga ostjat ei tule.
Pealinna uusim kaubanduskeskus T1 läks võlgade katteks 85 miljoni euro eest oksjonile, kuid isegi suurim võlausaldaja leiab, et sellise hinnaga ostjat ei tule.
Nordica sai iseseisvaks lennufirmaks
Nordic Aviation Groupi kuuluv Nordica teatas, et alustab tegevust iseseisva lennuettevõttena ja teeb täna oma nime alt esimesed regulaarlennud.
Nordic Aviation Groupi kuuluv Nordica teatas, et alustab tegevust iseseisva lennuettevõttena ja teeb täna oma nime alt esimesed regulaarlennud.