Mait Kraun • 23. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Kagu Elektri kasum langes poole võrra

Elekter  Foto: PantherMedia/Scanpix

Elektrifirma Kagu Elekter suutis mullu käivet kasvatada, aga kasum langes poole võrra, sest Kagu-Eesti piirkonnas ehitatakse üpris vähe.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et elektri- ja sidevõrude ehitusega tegeleva Kagu Elekter OÜ müügitulu langes mullu 10 protsenti, 4,69 miljoni euroni. Ärikasum vähenes 51 protsenti, 523 827 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 39 inimest, see näitaja suurenes ühe võrra. Käive töötaja kohta langes 12 protsenti, 120 304 euroni. Keskmine brutotasu langes 2 protsenti, 1457 euroni kuus.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

Ettevõtte peamised objektid asuvad Lõuna-Eestis. Aruandeaastal on põhiliselt juurde seotatud põhivarana masinaid ja seadmeid, kirjutas ettevõtte juhtkond. Kagu Elekter on Elektrilevi OÜ koostööpartner.

„Tegevuskeskkond mõjutab ettevõtte tegevust, sest antud piirkonnas ehitatakse suhteliselt vähe ja tänu sellele on töö hüpliku graafikuga,“ kirjutati aruandes.

Ettevõtte omanikud on Heikki Sohard, Kalev Kommer, Eiko Jõgi ja Karmo Kase (kõigil 25 protsenti). Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt