Äripäev • 24. november 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Leedu tarkvarafirmad tegid Eestile ära

Arvuti ja juhtmed.  Foto: Raul Mee

Eestist ja Lätist jõudis Deloitte’i kiiresti kasvavate tehnoloogiafirmade edetabelisse üks ettevõte, Leedust aga kuus.

Eesti tarkvarafirmadest vääris äramärkimist tarkvarafirma Scoro Software, mille käive kasvas aastatel 2013-2016 kokku 353%, teatas Deloitte. Leedust pääses edetabelisse kuus ettevõtet (Deeper, Good One, Invense, TV games, Adeo Web, TeleSoft) ning Lätist üks (EasyOne).

Tegemist on Deloitte Technology Fast 50 programmiga, mis tunnustab teenuste ja tootearendusse investeerivaid ning kiiresti laienevaid tehnoloogiaettevõtteid.

Deloitte Technology Fast 50 edetabelis on sellel aastal esindatud 11 riiki ning esikoht kuulub Tšehhi online-lennureiside broneerimisteenuse pakkujale Kiwi.com.

Deloitte Advisory juht Monika Kallas ütles, et enamik selle aasta edetabeliettevõtetest on tegevust laiendanud Kesk-Euroopa regioonist väljapoole. Paremikku pääsenute keskmine käibe kasv viimase nelja aasta jooksul on rekordiliselt 1127%. “See viitab, et Kesk-Euroopa tehnoloogiaettevõtete kasv keskpikas perspektiivis kindlasti jätkub”, ütles Kallas.

Krieger: ettevõtjad pole muutusteks valmis

Äritarkvaraettevõtte Scoro Software kaasasutaja ja tegevjuht Fred Krieger ütles, et tehnoloogia pidev areng ja masinõppe võimalused muudavad peagi kõiki äriprotsesse. "Paljud ettevõtted ei ole valmis nii suurteks muutusteks, kuna struktuur oluliste protsesside ja info haldamiseks on puudulik või olematu,” rääkis Krieger.

Programmis osalemiseks peab vastama mitmetele kvalifitseerimistingimustele ning auhinna saajad selgitatakse välja viimase nelja aasta käibe kasvu protsendi järgi. Selle aasta Deloitte Fast 50 edetabelis domineerivad ettevõtted infotehnoloogia ja digilahenduste sektorist (39) ja interneti, meedia ja telekomi sektorist (10).

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt