Mait Kraun • 25. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Põllutehnika müüja: konkurents on Eestis aina tihedam

Traktor põllul.  Foto: Eiko Kink

Põllumajandustehnika müüja Flint Kaubandus kasvatas käivet, aga kasum langes. Konkurents on ettevõtte juhtkonna sõnul muutunud Eestis tihedamaks.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et põllumajandustehnika ja varuosade müügiga tegeleva Flint Kaubandus OÜ müügitulu kasvas mullu 10 protsenti, 4,48 miljoni euroni. Ärikasum langes 2 protsenti, 331 730 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas firmas keskmiselt 14 inimest, see näitaja kasvas ühe võrra. Käive töötaja kohta suurenes 2 protsenti, 319 933 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 1protsendi, 1138 euroni kuus.

 

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„Iga aastaga muutub konkurents põllumajandustehnika müügi valdkonnas tihedamaks. Turule on tulnud uued tegijad ja osa ettevõtteid on ühinenud. Viimased kaks aastat oleme suutnud oma positsiooni hoida. Meie poolt müüdavad traktorid on püsinud enimmüüdud traktorite nimekirjas,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes.

Ettevõtte ainuomanik on Jaan Sihv. Eelmisel aastal võttis ta firmast 200 000 eurot dividende. 2015. aastal võeti dividendidena välja 100 000 eurot.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt