Mait Kraun • 26. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Transpordifirma: kallim kütus nüsis kasumit

Veoauto.  Foto: Raul Mee

Transpordifirma KMV ASi käive ja ärikasum langesid, sest kütuseaktsiisid kasvavad ning kütuse hind hakkas maailmaturul aasta lõpus kallinema.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et kaubaveoga tegeleva KMV ASi müügitulu langes mullu 6 protsenti, 4,40 miljoni euroni. Ärikasum langes 22 protsenti, 174 914 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 51 inimest, see näitaja langes 11 võrra. Käive töötaja kohta kasvas 15 protsenti, 86 344 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 10 protsenti, 1049 euroni.

 

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„2016. aastal moodustas põhiosa tegevusest osa- ja täiskoormate transport Soome, Rootsi ja Balti riikidesse,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes. „Jätkuvalt sai tähelepanu pööratud läbitud sõidukilomeetrite kasumlikumale koormamisele. Negatiivset rolli mängis kütuseaktsiisi tõus ja maailamturu hinnatõus aasta lõpus, mis jättis jälje ka AS KMV 2016. aasta tulemustesse.“

Ettevõtte omanikud on Harju KEK ASi kaudu Tiina Kirsme ja Endel Palla. Eelmisel aastal võeti firmast 100 000 eurot dividende, 2015. aastal dividende välja ei makstud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt