Äripäev • 19. jaanuar 2018 kell 12:34

ERR: Reinsalu umbusalduseks vajalikud hääled kogunevad

Justiitsminister Urmas Reinsalu  Foto: Andras Kralla

Justiitsminister Urmas Reinsalu vastu kavandatav umbusaldusavaldus võib ERRi andmetel oodata toetust nii opositsioonist kui ka koalitsioonierakondade liikmete seast.

Opositsioonist kavatseb Reformierakond esmaspäeval esitada umbusaldusavalduse justiitsminister Urmas Reinsalule, kui viimane selleks ajaks ise tagasi ei astu, ütles Reformierakonna esimees Jürgen Ligi ERRile.

Vabaerakonna juht ja fraktsiooni esimees Artur Talvik ütles ringhäälingule, et kui Ligi saab umbusaldusavaldusele 43 häält, siis kirjutavad sellele alla ka kõik kaheksa Vabaerakonna saadikut.

Koalitsioonist kavatsevad umbusalduseavaldusele alla kirjutada sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni liige Hannes Hanso, ERRi raadiouudistele teadaolevalt sotsidest veel Heljo Pikhof ja Inara Luigas.

Umbusaldusavaldusele on lubanud alla kirjutada ka Keskerakonna fraktsiooni liikmed Olga Ivanova, Marika Tuus-Laul, Heimar Lenk, Peeter Ernits ja Oudekki Loone. Samuti lubas umbusaldusavaldusele alla kirjutada fraktsioonitu Margus Tsahkna.

Henn Põlluaas EKREst ütles, et fraktsioon arutab teemat ja ütleb oma seisukoha välja esmaspäeval.

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas väljendas Reinsalu suhtes portaalile enda ja erakonna nimel toetust.

Umbusaldamiseks on vaja kokku saada 51 häält. Koalitsioonil on Olga Ivanovat arvestamata riigikogus 53 häält.

Umbusaldusavaldus koostatakse seoses Reinsalu lausega, et kahetseb naistevastase vägivalla hukkamõistmist.

Loe pikemalt ERRist. 

Hetkel kuum