Äripäev • 28. veebruar 2018 kell 8:32

Vene partnerid võtsid Rahumaalt salajase emissiooniga firma üle

Indrek Rahumaa,  Foto: Andras Kralla

Kireva minevikuga pesuärimehe Indrek Rahumaa sõnul saab Venemaal äri ajada vaid juhul, kui ise kohapeal olla – tema äri võtsid sealsed äripartnerid salajase emissiooniga lihtsalt üle.

Rahumaa rääkis intervjuus Ärilehele, et tema osalusega ettevõte Selena Oil & Gas asus Permis. „Meil oli kaheksa naftalitsentsi ja investeerisime tootmisse. See läkski enam-vähem plaanikohaselt. Aga Venemaal äriajamiseks peaks seal kohapeal elama ja meie ettevõte oli selleks natuke liiga väike, et Permi kolida,“ rääkis Rahumaa.

Kui oled kaugel, hakkavad juhtuma imelikud asjad. Seal läks tema sõnul valesti kõik, mis valesti sai minna. „Nimelt avastasime viis aastat tagasi, et kui meie olime ettevõtte omanikud Rootsi firma kaudu, siis meie Vene äripartnerid tegid kohapeal meie teadmata uue emissiooni. Viisid selle kohalikku notarisse, kus see ära kinnitati, nii et Rootsi emaettevõttele jäi lõpuks 8% osalus ja Vene partneritele kuulus hoobilt 92%,“ rääkis Rahumaa Ärilehele ja lisas, et lõpuks kaotasid nad vaidluse kõigis Vene kohtutes. „Pärast asja Rootsi kohtusse andmist õnnestus siiski osa tagasi saada ja jagasime varad teatud kompromisse tehes ära.“

Nüüd loobungi, sest sellest on olnud nii palju jama ja kulutatud on niivõrd palju energiat, et selline äritegemine lihtsalt ei tasu ära. Müüme ettevõtte selle kõrval asuva naftamaardla omanikule.

Loe pikka intervjuud Indrek Rahumaaga Ärilehest.

Hetkel kuum