Volikogu juht jäi süüdi kelmuses

Riigikohus otsustas, et ei võta Narva volikogu juhi Aleksandr Jefimovi kaebust menetlusse.  Foto: Veiko Tõkman
Marge Väikenurm • 22. juuni 2018 kell 7:19

Narva linnavolikogu esimees Aleksandr Jefimov jäi süüdi kelmuses, sest riigikohus keeldus tema kaebust menetlemast.

Keskerakondlasest Jefimov sai aastatel 2014 ja 2015 ajutise töövõimetuse hüvitist. Kokku maksis haigekassa talle kuuel korral peaaegu 5000 eurot. Narva volikogu aseesimehe kohal olnud Jefimov esitas pettuse õnnestumiseks FIE Juriidiline büroo Aleksandr Jefimov nimelt haiguslehe andmeid. Nii jäi haigekassale temast mulje kui ajutiselt töövõimetust isikust.

Rus.err.ee andmetel valmistus Jefimov süüdijäämiseks. Võimalik, et uueks linnavolikogu esimeheks saab praegune Narva linnapea Tarmo Tammiste, aga meeriks aselinnapea Aleksei Jevgrafov, kirjutab ERR.

Puudus õigus

Jefimov tegeles kelmusega, sest tal ei olnud ametnikuna õigus saada ajutise töövõimetuse aja eest tasu. Samuti ei ole õigus hüvitisele, kui inimene ajutise töövõimetuse ajal töötab või tegeleb ettevõtlusega.

Aleksandr Jefimov ennast eelmisel aastal süüdi ei tunnistanud, kuid tagastas haigekassale ligi poole talle makstud rahast.

Läinud juuli lõpus mõistis kohus Jefimovile ühe aasta ja üheksa kuu pikkuse vangistuse. Jefimov ei pea trellide taha minema, kui ei pane kaheaastasel katseajal toime uut tahtlikku kuritegu. Peale selle peab Jefimov haigekassale tagastama umbes 2500 eurot ja tasuma ligi 3370 eurot menetluskulusid.

Hetkel kuum