Vilepuhuja: Danske ei lase mul rääkida

08. august 2018, 11:52
Aastate jooksul vihises Danske panga kontodelt läbi miljardeid kahtlase päritoluga eurosid. Eesti ja Taani prokuratuur algatasid uurimise.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180808/NEWS/180809756/AR/0/AR-180809756.jpg
Ainult tellijale

Danske Banki juhatuse esimees Ole Andersen teatas eelmisel nädalal, et rahapesu kaasuses olulist rolli mängiv vilepuhuja tohib vabalt võimudega rääkida. Samas ei ole seda siiani juhtunud.

Pank takistab kohtumist, väitis vilepuhuja Taani ajalehele Berlingske. Tegemist on sama inimesega, kes viis aastat tagasi hoiatas panga tippjuhtkonda rahapesuriskidest.

Väidetavalt ei ole vilepuhuja ja Danske suutnud kokku leppida, millistel tingimustel kohtumine uurijatega toimuks, aga alles eelmisel nädalal rääkis Danske Banki juhatuse esimees, et vilepuhuja tohib suhelda nii Eesti kui ka Taani võimudega.

Informeeris juhte

Vilepuhuja ei soovi oma isikut avalikustada, kuid tegu on panga endise töötajaga, kes lahkus Danskest neli aastat tagasi, olles enne seda mitmes raportis Kopenhaageni tippjuhtkonnale rahapesuriskidest teada andnud.

Vilepuhuja sõnul tekitab Anderseni kommunikatsioon segadust, arvestades, et Andersen on öelnud, et pank ei seisa vilepuhuja ja võimude vahel. Reaalsus on teine, sest igaks kohtumiseks on vaja panga luba paluda, märkis vilepuhuja.

Kas pank maksis vilepuhujale?

Berlingske tundis huvi, kas on juriidilisi takistusi, mille tõttu ei saa vilepuhuja ise ametiasutustega ühendust võtta. Kas pank maksis vilepuhujale vaikimise eest? "See on õigustatud küsimus, aga saan sellele vastata juhul, kui pank loa annab," vastas vilepuhuja.

Danske Bank vastas Berlingskele, et pank ei takista kohtumisi ja ainult julgustab vilepuhujat võimudele infot jagama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. August 2018, 11:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing