Äripäev • 27. august 2018
Jaga lugu:

Ehitusmaht kasvas

Ehitustegevus  Foto: epa

Eesti ehitusettevõtted ehitasid II kvartalis Eestis ja välisriikides kokku 20% rohkem kui eelnenud aasta samas kvartalis, teatab statistikaamet. Vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes suurenes ehitusmaht 22%.

Teises kvartalis ehitati 767 miljoni euro eest, sellest oli hooneid 512 miljoni ja rajatisi 255 miljoni euro eest. Eelmise aasta II kvartaliga võrreldes ehitati hooneid 28% ja rajatisi 6% rohkem.

Kohaliku ehitusturu kasvu andis suurima panuse hooneehitus. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes suurenes hoonete ehitusmaht nii uusehituses kui ka remondis. Kasvu toetas ka rajatiste ehitus.

Välisturul tegutsevate Eesti ehitusettevõtete ehitusmaht vähenes mulluse II kvartaliga võrreldes ligi kümnendiku võrra, seda põhiliselt hoonete ehitustööde mahu kahanemise tõttu. Välisriikides tehtud ehitustööde osatähtsus kogu ehitusmahus oli tänavu II kvartalis 5%, mullu samal ajal 7%.

Ehitisregistri andmetel lubati tänavu II kvartalis kasutusse 1867 uut eluruumi ehk 443 eluruumi rohkem kui aasta eest. Pooled valminud eluruumidest asuvad Tallinna korterelamutes.

Teises kvartalis anti välja 1676 eluruumi ehitusluba, mida on viiendiku võrra vähem kui möödunud aasta II kvartalis. Eelistatuim elamutüüp oli korterelamu.

Kasutusse lubati 233 mitteelamut, kasuliku pinnaga 240 000 ruutmeetrit. Enim lisandus uut büroo- ja tööstuspinda. Kasutusse lubatud mitteelamute pind ja maht jäi mulluse II kvartali tasemele.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum