Est-For sai tutvumiseks eriplaneeringu lõpetamise eelnõu

Äripäev 13. september 2018, 12:46
Miljarditehase algatajad Margus Kohava ja Aadu Polli.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180913/NEWS/180919807/AR/0/AR-180919807.jpg

Rahandusministeeriumis valmis puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise eelnõu, Est-For Invest teatas Twitteris, et konsulteerib osanikega ja annab õigeks ajaks vastuse.

„Soovime Eestisse rajada Euroopa kaasaegseima puidutöötlemistehase – leida lahenduse koos valitsuse ja omavalitsustega,“ kinnitas ettevõte.

Kooskõlastamiseks ning arvamuse ja vastuväidete esitamiseks on aega 30 päeva.

Arvamusi ja vastuväiteid oodatakse ka planeeringuala omavalitsustelt ehk Viljandi, Tartu, Elva, Kambja, Kastre, Luunja ja Peipsiääre vallalt ning Tartu linnalt.

Enne eelnõu valitsusse viimist ootab riigihalduse minister sellele ministeeriumide kooskõlastust ning omavalitsuste ja Est-For Investi arvamust.

Riigihalduse minister Janek Mäggi sõnul ei tähenda see, olenemata valitsuse otsusest, et tulevikus ei võiks Eestisse selliseid tehaseid rajada. „Me lõpetame konkreetse eriplaneeringu, kuid tehasele võib edaspidi asukoha otsida mõnes teises kohas, teistsuguse võimsusega või näiteks kohaliku omavalitsuse eriplaneeringuga,“ edastas pressiteade tema sõnu.

Ministri sõnul on ei tohi otsus ettevõtjatele valet muljet jätta. „Peame ettevõtjatele tagama võimalused stabiilseks arenguks ja toetama suuri projekte, mis elavdavad Eesti majandust. Praegusel juhul ilmnes, et puidurafineerimistehast välja pakutud kujul rajada ei saa.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. September 2018, 12:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing