Anu Jõgi • 15. oktoober 2018
Jaga lugu:

Superalko valmis kohe Soome võimalusest haarama

SuperAlko omanik Aldar on juba avanud alkoholipoe Ainažis.  Foto: Mailiis Ollino, Scanpix

Eesti Superalko tegevjuhi Imre Polli sõnul jälgib ettevõte huviga Soome alkoholiseaduse uuenemist, kirjutab Helsingi Sanomat. Tema sõnul võib aga ka veel üllatusi ette tulla.

Poll ütles Helsingin Sanomatele, et ettevõte on valmis kohe Soomes tegevust alustama, kui riik kaotab alkoholi kaugmüügilt piirangud. „Kui meil on võimalus avada üle Soome jagamispunktid, siis nii me kindlasti ka teeme,“ ütles Poll

Eelmisel nädalal andis Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeerium teada, et Euroopa Komisjoni hinnangul ei või Soome piirata alkoholi tellimist välismaalt. Soome ise küsis komisjonilt selle kohta arvamust.

Komisjon pani ette, et välismaised kaupmehed võiksid rajada Soome veebist ostetud alkoholi kättesaamiseks spetsiaalsed kohad.

Ministeeriumis äratas komisjoni seisukoht vastuseisu. „See tähendaks, et välismaised müüjad võiksid

Soomes vabalt viina ja viskit müüa, kui nad vaid korraldavad selle kättesaamise – olgu või K-keti poodides või R-kioskites,“ ütles ministeeriumi nõunik Ismo Tuominen. „See on nii lennukas pakkumine, et olen lausa sõnatu.“

Komisjon põhjendas seisukohta sellega, et Soome seadus paneb välismaised veebipoed Soome riigimonopoli Alko veebipoest halvemasse olukorda.

Polli sõnul sõltub kõik nüüd sellest, kuidas Soome seadusemuudatusega läheb. „Siin võib juhtuda veel midagi sellistki, mida ette näha ei oska,“ lisas ta. Tema sõnul on Soome alkoholiturg nagu metsas kõndiv karu, mida ei ole veel maha lastud, ammugi siis nahka maha võetud.

Kui kaugmüüki lubatakse, siis hakkab Superalko tegutsema tõenäoliselt Viinarannasta kaubamärgi all.

SuperAlko omanik Aldar on juba kolinud oma Lõuna-Eesti poode Lätti. Ettevõtte käive oli eelmisel aastal 82 miljonit eurot, mis on aasta varasemast 7 miljoni euro võrra väiksem, kasumit teenis Aldar 0,5 miljonit eurot, mis on aasta varasemast rohkem. Ettevõtes töötas mullu keskmiselt 349 inimest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum