Äripäev • 27. jaanuar 2019 kell 7:48

Riik koondab ettevõtlusteenused ühte kohta

Tulevikus saab eesti.ee portaalist ettevõtja jaoks keskne infoallikas ja koht, kust kõik riigi pakutavad teenused on kättesaadavad, teatas majandusministeerium.

Kuvatõmmis riigiportaalist eesti.ee  Foto: Äripäev

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis toiminud ümarlaual arutasid riigi infosüsteemi ameti peadirektori kohusetäitja Andrus Kaarelson ja statistikaameti peadirektor Mart Mägi võimalusi ettevõtjatele suunatud teenuste ühte veebikeskkonda koondamiseks ning teenuse tarbimiseks nõutavate andmete esitamise koormuse vähendamiseks.

Kohtumisel otsustati liikuda edasi riigiportaali eesti.ee ettevõtja vaate arendamisega, mis tulevikus hakkab ettevõtjatele pakutavaid teenuseid kajastama ja pakkuma sündmuse põhiselt. Seni on sündmusepõhist loogikat kasutatud kodanikele pakutavate teenuste koondamisel, näiteks lapse sünniga seotud teenused on leitavad ühest kohast. Samasugust lähenemist hakkab eesti.ee pakkuma ka ettevõtjatele. Ühtlasi on sündmuste kajastamisel riigiportaalis kavas ettevõtja kohta juba olemasolevaid andmeid korduvkasutada, et vältida asjatut halduskoormust.

Ühtse veebivärava loomine otsustati eelmisel aastal valitsuses heaks kiidetud ettevõtluse ja innovatsiooni valdkonna tõhustamiskavas.

Hetkel kuum