Euroopa Keskpank lükkas intressitõusu edasi

Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa Keskpank teatas, et enne aasta lõppu intressitõusu oodata ei ole, veel kuue nädala eest oli sarnane kinnitus vaid 2019. aasta suve lõpuni.

Lisaks hakkab keskpank turul soodsate laenutingimuste tagamiseks pankadele taas pakkuma pikaajalisi likviidsuslaene (LTRO), leevendades sellega turu kartust, et keskpanga rahapoliitika karmistub hoolimata ebakindlusest maailma majanduses.

Lisaks otsustas Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu säilitada põhiliste refinantseerimisoperatsioonide intressimäärana 0,00%, laenamise püsivõimaluse intressimäärana 0,25% ning hoiustamise püsivõimaluse intressimäärana –0,40%.

Nõukogu eeldab, et EKP baasintressimäärad püsivad praegusel tasemel ka vähemalt 2019. lõpuni ning igal juhul seni, kuni see on vajalik, et tagada inflatsioonimäärade püsiv lähenemine tasemele, mis on keskmise aja jooksul allpool 2%, ent selle lähedal.

Samuti jätkatakse varasemate võlakirjaostudega saadud võlakirjade amortiseerumisel kogu tekkinud tulu reinvesteerimisega.

Uusi likviidsuslaene ootasid nõukogu istungi eel ka analüütikud. Reuters kirjutas, et arvatavasti langetab Euroopa Keskpank neljapäeval ka majanduskasvu prognoosi.

Globaalsest kaubandussõjast ja brittide Euroopa Liidust lahkumisest põhjustatud teadmatus hoiab euroala majandust tagasi, ärisektori majanduskindlus on negatiivne ning Saksamaa ja Itaalia viimaste näitajate valguses kardetakse majanduslangust.

Hetkel kuum