Kristjan Pruul • 27. mai 2019 kell 3:33

Fotod: Marina Kaljurand sai hääli kahe eest

Marina Kaljurand viis oma häältesaagi toel Euroopasse ka varasema välisministri ning kunagise sotside juhi Sven Mikseri  Foto: Liis Treimann

Euroopa Parlamendi valimistel kogus ülekaalukalt enim hääli Sotsiaaldemokraatide kandidaat Marina Kaljurand, kelle häälte toel sai erakond kokku kaks mandaati.

Marina Kaljurand kogus 65 559 häält ning osutus sellega Euroopa Parlamendi valimiste ajaloo kolmandaks häältekogujaks Indrek Tarandi (2009) ja Toomas Hendrik Ilvese (2007) järel.

Sotsiaaldemokraadid said kokku 77 384 ning kaks mandaati Euroopa Parlamendis. Marina Kaljurandiga liitub Brüsselis ka 2886 häält saanud endine välisminister ja sotsiaaldemokraatide varasem juht Sven Mikser.

2009. aastal kõigi aegade parima tulemuse saanud üksikkandidaat ja neil valimistel sotsiaaldemokraatide ridades kandideerinud Indrek Tarand jäi 2856 häälega napilt Sven Mikseri selja taha.

Valimistel ei kandideerinud erakonna juht Jevgeni Ossinovski, kes teatas pärast lüüasaamist märtsikuistel riigikogu valimistel, et loobub erakonna esimeheks edaspidi kandideerimast.

Euroopa Parlamendi valimistel osales esialgsetel andmetel 37,3% valijaskonnast. Kõige kõrgem oli osalusprotsent Tallinnas (42,2%) ja kõige madalam Ida-Virumaal (24,3%).

2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistel osales 36,5% valijatest.

Sotsiaaldemokraatide valimispidu 26. mail  
Hetkel kuum