Äripäev • 9. juuni 2019 kell 11:15

Sotse hakkab juhtima Indrek Saar

Sotsiaaldemokraatide juhiks kandideerimisest loobunud Jevgeni Ossinovskilt (paremal) võtab teatepulga üle Indrek Saar.  Foto: Liis Treimann

Sotsiaaldemokraadid valisid oma tänasel üldkogul erakonna uueks esimeheks Indrek Saare, kes edestas teises hääletusvoorus Lauri Läänemetsa.

Saare poolt hääletas 231 ja Läänemetsa poolt 201 üldkogu delegaati.

Pärast esimest hääletusvooru langes konkurentsist Riina Sikkut – Lauri Läänemetsa poolt hääletas 164, Indrek Saare poolt 157 ja Riina Sikkuti poolt 120 sotside delegaati.

Indrek Saar on olnud aastatel 2015–2019 kultuuriminister nii Taavi Rõivase kui ka Jüri Ratase valitsuses.

Uus juht näeb probleemi äärmusluses

Sotsiaaldemokraatide uueks juhiks tõusnud Saar lubas erakonnakaaslastele, et annab oma kogemused ja oskused jäägitult selle teenistusse, et kahe aasta pärast läheks Sotsiaaldemokraatlik Erakond enesekindlalt vastu kohalikele valimistele, olles saanud tagasi koostegemise rõõmu.

Saare sõnul on Eesti ühiskonna üks suurim väljakutse nüüdseks valitsusse jõudnud paremäärmuslus, mis õhutab teadlikult konflikti ja viha.

"Paremäärmuslus, mille pärast muretsetakse üle maailma, ei kao iseenesest. See on ka üks põhjus, miks Eesti ei tohi lasta Euroopat lammutada ja liitlassuhteid mõraneda. Mida rohkem päid, mida rohkem erinevaid kogemusi, seda kiiremini saame ka sellest kriisist üle," sõnas sotside uus juht.

Üldkogu valis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimeesteks Lauri Läänemetsa, Katri Raigi, Heljo Pikhofi ja Reili Randi.

Erakonna peasekretäriks kinnitati Rannar Vassiljev, kes oli 2015. aasta aprillist septembrini Taavi Rõivase valitsuses tervise- ja tööminister.

EKRE jätkab samade juhtidega

Pühapäeval pidas oma korralise kongressi ka Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Erakonna juhiks valiti tagasi Mart Helme, kes on selles ametis seitsmendat korda.

EKRE aseesimeesteks valiti tagasi Martin Helme, Jaak Madison ja Henn Põlluaas.

Vabaerakonna juhi valis uus juhatus

Eesti Vabaerakonna pühapäevasel üldkoosolekul muudeti erakonna põhikirja ja valiti uued juhid.

Põhikirja muudatusena pikenesid valitavate organite volitused seniselt ühelt aastalt kahele. Samuti oli üks muudatus, et edaspidi valib erakonna esimehe juhatus endi hulgast.

Juhatuse liikmeteks valiti Märt Läänemet, Heiki Lill, Kati Kongo, Vahur Kollom ja Arvet Lindström.

Uue juhatuse esimese otsusena sai erakonna järgmiseks esimeheks Heiki Lill ja aseesimeheks Märt Läänemets.

Uudist on täiendatud kell 18.06 infoga EKRE ja Vabaerakonna kohta.

Hetkel kuum