Priit Pokk • 5. mai 2019 kell 9:09

Saar kandideerib sotside esimeheks

Indrek Saar valimisõhtul.  Foto: Andras Kralla

Endine kultuuriminister Indrek Saar teatas täna sotsiaalmeedias, et kandideerib SDE esimeheks.

"Sotsiaaldemokraatia põhiolemus on otsida ühiskonnas tasakaalu. Märgata ja hoolida kõigist ühiskonnaliikmetest. Toetada neid, kes vajavad ning kaitsta neid, keda rünnatakse," märkis Saar Facebookis.

"Eesti edu ei peitu selles, et õigesti valida, kas edukalt saaks tegutseda start-up või põllumees, end vabalt väljendada räppar või laulukoor, kas head haridust saab Harju-või Võrumaal. Vastupidi - sotsiaaldemokraadid seisavad selle eest, et meie vahel oleks vähem “või” ja rohkem “ja”. Vähem olukordi, kus ühe heaolu vastundub teisele ja rohkem neid, kus kõigi heaolu kasvab," lisas ta.

Nädala alguses teatas neli aastat sotse juhtinud Jevgeni Ossinovski, et ei kandideeri järgmiseks ametiajaks, seega saab erakond juunis uue esimehe. Ossinovski sõnul otsustas ta loobuda uueks ametiajaks kandideerimisest juba 3. märtsil, kui toimusid tänavused riigikogu valimised. SDE sai riigikogu valimistel 10 mandaati, seega kaotades 5 kohta võrreldes eelmiste valimistega.

"Nüüd on aeg teatepulk edasi anda. Olen veendunud, et esimeheks kandideerijaist puudust sel korral ei tule. See on väga hea," ütles Ossinovski, lubades erakonda juhtida 9. juunil Tartus toimuva erakonna üldkoguni.

Hetkel kuum