Uudised
Ainult tellijale

Helme: tööandjad liigutagu ajusid

Täna sisserände töögrupi laiali saatnud siseminister Mart Helme võttis välistööjõu probleemi lahendamise enda kätesse ja ütles, et tööandjad liigutagu nüüd ajusid, kuidas tööjõudu leida. Praegune välistööjõu kvoot jääb Helme sõnul paika.

Jüri Ratas ja Mart Helme täna valitsuse pressikonverentsil.  Foto: LIIS TREIMANN

"Sellisel kujul see töögrupp oma olemasolu ei õigustanud: sisserännet ta ei pidurdanud, renditööjõu maksustamisvõimalusi põhimõtteliselt ta ei olnud välja töötanud ega ka selleks vastavat kapatsiteeti Eesti riigile tekitanud ja me oleme võtnud hoopiski teise seisukoha," ütles Äripäevale Mart Helme, kellelt sai täna sisserände töögrupp teate nende sulgemisest.

Siseminister Mart Helme saatis sisserände töörühma laiali ilma nendega kohtumata. Rühma liikmetele tuli otsus üllatusena. Vaata videost, miks ta seda tegi:

Helme sõnul on ta palunud välja selgitada, kui palju ning kuskohast tulevatele sisserändajatele antakse välja ajutisi ja alalisi töö- ja elamislubasid ning kas need elanikud on Eestis ka kinnisvara muretsenud ning kuivõrd suures ulatuses kuritarvitatad näiteks Ukrainast tulnud töötajad viisavabadust.

"Kuskil septembri teiseks pooleks me saame juba suurema pildi ette ja siit saame hakata astuma neid samme, et see asi kontrolli alla võtta: et Eesti riigile laekuksid maksud, et Eesti riigis ei kuritarvitataks viisavabadust ja et Eesti riigis ei oleks ajutiste elamislubade ja töölubade alusel inimesi, kes tegelikult on siin alalised elanikud ja alalised töötajad," sõnas Helme.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum