Apollo grupi uus juht muutus Margus Linnamäest rääkides napisõnaliseks

Augustis suurettevõtja Margus Linnamäe suurosalusega meelelahutusettevõtet Apollo gruppi juhtima asuv Jaanus Vihand väitis, et ei soovi uue omaniku äritegevust kommenteerida.

Tarbijateühistu Coop pikaaegne juht Jaanus Vihand väitis, et Apollo grupis on peamine niiditõmbaja Margus Linnamäe äripartner Ivar Vendelin.  Foto: Andras Kralla

„Ma ei kommenteeriks seda kuidagi,“ ütles Vihand. Ta lisas, et ehkki Linnamäe on Apollo grupi põhiomanik, käis tema tööle asumisel põhiline suhtlus Apollo teise osaniku, osaühingu Sandbach tegevjuhiga Ivar Vendeliniga. Viimane tutvustas talle Apollo visiooni ja pidas läbirääkimisi.

„Nii palju, kui ma tean, selle valdkonnaga Margus Linnamäe nii otseselt ei tegele. See on olnud rohkem Ivar Vendelini koordineeritud valdkond,“ teatas ta.

Vihandi sõnul tuli talle tööpakkumine personaliotsingu ettevõtte kaudu.

„Minu esimene vastus oli, et mul on praegu väga huvitav. Nende pakkumine oli, et saaksime kokku ja kuulaksin selle loo ära. Nii ma siis respektist nende suhtes ka tegin,“ kirjeldas ta.

Apollo grupi uueks juhiks valitud Vihand väitis, et teda köitis Apollo ambitsioon luua Baltikumi suurim meelelahutusettevõte. Teisalt väitis ta, et näeb asja isegi laiemalt ja toetus hiljuti tehtud strateegiadokumendile „Eesti 2035“. Vihandi sõnul jäi sellest kõlama, et eestlased tahavad olla õnnelikud, terved ja haritud.

„Apollo seda katabki, sest võimaldab inimestel olla terved, õnnelikud ja haritud,“ lisas Vihand.

Samuti ei tõtanud hiljuti Pärnu Juhtimiskonverentsil aasta parimaks juhiks valitud Jaanus Vihand kõnelema isiklikest eesmärkidest Apollo grupis, vaid lubas hoida senist kurssi. „Ma olen piisavalt vana, et endas mitte liiga palju muuta,“ väitis ta.

Vihand väitis, et talle on inimestega töötamise juures kõige olulisem viisakus ja lugupidamine. „See on kahtlemata tulemuslikum kui piitsaga plaksutamine,“ lisas ta.

Vihandile otsitakse tarbijateühistusse Coop mantlipärijat. Viimaseid kuid ametis olev Vihand julgustas konkursist osa võtma neil, kellel on potentsiaali ja jõudu sellise ettevõtte juhtimiseks.

Tema sõnul jääb Coop maha superheas seisus. Ettevõtte kasv on turu keskmist viimastel aastatel pidevalt ületanud, samuti on kasvanud ettevõtte maine ja tuntus. Ta avaldas lootust, et Coop jätkab ka mitme aasta pärast jõulisel kasvukursil.

Kuula, mida rääkis Jaanus Vihand Äripäeva raadio saates "Juhi jutud" 6. mail.

Hetkel kuum