Äripäev • 1. oktoober 2020 kell 14:02

Raadiohommikus: tipu äriplaan, investor Toomase septembri tootlus ja Eesti Teede saatus

Laagri apteek  Foto: Andras Kralla

Reedese hommikuprogrammi fookuses on erastatava riikliku teehooldusfirma Eesti Teed erastamine, ärikinnisvara tulevik ja investor Toomase portfelli käekäik septembris ning ebaõnnestunud apteegireform.

Sel nädalal tõdeti Õhtulehes, et palju vastuolusid tekitanud apteegireformil pole olnud sisuliselt mitte mingisugust parendavat mõju, mistõttu juhivad hulgimüüjad endiselt kohalikku ravimiturgu läbi frantsiiside. Kuidas sellise tõdemuseni jõuti ja kuidas mõjutab viltune ravimiturg Eesti sotsiaalsüsteemi laiemalt? Nendel teemadel räägime homme hommikul Õhtulehe ajakirjaniku Kadri Kuulpakiga.

Lisaks teeme koos börsitoimetuse ajakirjaniku Indrek Mäega kokkuvõtte investor Toomase portfelli käekäigust septembris ja kuna homme lõpeb oksjonile läinud riikliku teedehaldaja Eesti Teed enampakkumine, kuulame kolmapäevasel Äriplaanil salvestatud intervjuud erastamisele mineva riigiettevõte juhi Andres Agukaga ja Merko kinnisvarafirma Kapitel juhi Taavi Ojalaga, kes selgitab kriisi mõjusid kinnisvaraturule.

Reede hommikul äratavad kuulajaid saatejuht Allan Rajavee ja uudistetoimetaja Ken Rohelaan.

Raadiopäev jätkub nelja saatega:

10.00–11.00 "Sisuturundussaade". Vestleme Saairoinen Eesti ehk Mamma tegevjuhi Aivo Varemi ja turundusjuhi Taavi Rehepapiga. Uurime, millised on Eesti tarbijate valmistoidueelistused, kui kaua võtab aega uue toote arendustsükkel ja mida andis teenuse disaini juurutamine Mammale.

Saadet juhib Hando Sinisalu.

11.00–12.00 "Kuum tool". Esimest korda Äripäeva rikaste TOPi koostamise ajaloo jooksul läks kolmikvõit tehnoloogiaettevõtete rajajatele. Millal võiks lõppeda TransferWise'i ajastu jõukate edetabelis ja kes ohustab Kristo Käärmanni esikohta, sellest saab kuulda homses saates.

Saates kommenteerivad värsket edetabelit Rikaste TOPis olevad ettevõtjad ning edetabeli toimetajad Raivo Sormunen ja Aivar Hundimägi.

12.00–13.00 "Äripäeva fookuses". Sel nädalal toimus majanduskonverents Äriplaan 2021. Teemegi saates sellest kokkuvõtte.

Saate esimeses osas räägivad Äripäeva ajakirjanikud Viivika Rõuk, Neeme Korv, Priit Pokk ja Rivo Sarapik sellest, millest rääkisid Äriplaani laval ja ajakirjanike intervjuudes juhtivate Eesti ettevõtete omanikud, nagu näiteks Ain Hanschmidt, Rain Rannu, Jüri Käo, Anton Maljugin ja paljud teised.

Saate teises osas aga saavad sõna kaks ettevõtjat, kes räägivad, milline sügistalvine periood ehitusvaldkonnas terendab, kuidas kriis ettevõtte tugevamaks kujundas, kuidas praegu plaane teha ning mis on nende äriplaan järgmiseks aastaks, aga ka kriisist kaasa võetavatest õppetundidest. Oma kogemust jagavad ehitusfirma Ehitustrust juht Kaido Somelar ning ehitusmaterjalitootja Wienerberger juht Margus Puusepp.

Saate pani kokku Rivo Sarapik.

13.00–14.00 "Digiturunduse praktikum". Saates on külas Amazoni ettevõtja Egle Raadik, kes räägib sellest, kuidas Amazoni platvormil äri ajada ning seal tooteid müüa ja turundada. Saates kuuleb ka, kui hästi Eesti Amazoni müüjatel läheb, kuidas SEOd optimeerida ning kui olulised on review’d.

Saadet juhib Priit Kallas Dreamgrow Digitalist.

15.00–16.00 "Kullafond". Saates "Juhtimislabor" on külas kogenud suhtlemistreener ja koolitaja Kristel Jalak, kes räägib avalikust esinemisest ja esinemisoskustest.

Saates saavad vastuse mitmed küsimused – kuidas saada üle esinemishirmust või -ärevuseset ning mis on avaliku esinemise juures need aspektid, millele esineja kindlasti peaks tähelepanu pöörama? Lisaks saab saatest vastuse küsimustele, kuidas avalikku esinemist ette valmistada ning kuidas saada hakkama ootamatute ja vaenulike küsimustega?

Saatejuht on Diana Paade. Saade oli eetris tänavu mais.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum