Uudised
Ainult tellijale

Soome ja Eesti teadlase asutatud firma müüdi 700 miljoniga

Mobidiagi üks loojatest oli neurobioloog Mart Saarma. Firma asutamise ajal ei tehtud tema sõnul lepinguid, millega firma ja läbimurdelise tehnoloogia loojate osalus ei saaks kunagi langeda alla teatud piiri. Tänapäeval on sellised kokkulepped tavapärased.  Foto: Veiko Tõkman

Soomes meditsiini diagnostika teste arendav firma Mobidiag müüdi ligi 700 miljoni euroga, mis on Soome ajaloo üks suurimaid tehinguid, kuid soomlasest ja eestlasest asutaja osalus ettevõttes oli tehingu ajaks mikroskoopiliseks kahanenud.

„Meie firma loojad ja innovatsiooni tegijad jäime muidugi, nii nagu ikka, näppe lakkuma,“ muigas Helsingi Ülikooli emeriitprofessor Jukka Ylikoski väljaandele Helsingin Sanomat. Ettevõtte teine peamine rajaja oli eestlasest neurobioloog ja Helsingi Ülikooli Biotehnolologia Instituudi tookordne juht ja praegune teadusdirektor professor Mart Saarma, kes tõdes Äripäevale: olukord, kus intellektuaalse ja tehnoloogilise läbimurde looja ostetakse oma ettevõttest ajapikku välja, on ebaõiglane.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Hetkel kuum