Äripäev • 9. detsember 2015 kell 12:09

Ajakirja Time aasta inimene on Angela Merkel

Ajakirja Time aasta inimene on Angela Merkel.  Foto: ajakirja Time Twitter

Ajakiri Time nimetas tänavuseks aasta inimeseks Saksamaa kantsleri Angela Merkeli, kuulutas esimesena telekanali NBC hommikuprogramm.

Merkeliga koos konkureerisid auväärsele tiitlile ka Venemaa president Vladimir Putin, kel juba on see nominatsioon aastast 2007. Konkurentsi pakkus ka Iraani president Hasan Ruhani, Ühendriikide skandaaline ettevõtjast poliitik Donald Trump, afroameeriklaste õiguste eest võitlev rühmitus „Black Lives Matter“, aga ka terrorirühmituse Islamiriik juht Abu Bakr al-Baghdadi.

Poliitikute kõrval kandideerisid tiitlile ka Uberi asutaja Travis Kalanick ja endisest olümpiasangarist soovahetaja Caitlyn Jenner.

Ajakirja Time peatoimetaja - kes teeb kandidaatide seast lõppvaliku - hindas Merkelit tiitli vääriliseks, sest kantsler on olnud terve aasta poliitiliste ja majanduslike võtmesündmuste keskmes ning saanud karmi kriitikat pagulaskriisi tõttu.

Time valib aasta inimest 1927. aastast. Esimene aasta inimene oli ameerika lendur Charles Lindbergh, kes lendas esimese inimesena üle Atlandi ookeani.

Hetkel kuum