Juhan Lang • 27. august 2015 kell 8:15

Kuidas saada kiirelt rikkaks ja kuulsaks?

Äripäeva ajakirjanik Juhan Lang.  Foto: Andras Kralla

Soovite saada kiiresti jõukaks ja tuntuks, kuid raskest tööst ülearu palju ei hooli? Pole viga, alljärgnevalt leiab lollikindla õpetuse, kuidas kiirelt ja lihtsalt oravarattast välja murda ja võimalik, et kuulsakski saada, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Juhan Lang satiiriga.

Unustage jutt tasapisi säästmisest, investeerimisest või ausast väikeettevõtlusest! Minu retsept hakkab tööle kohe ja kuna tegemist on korduvalt järeleproovitud praktiliste näpunäidetega, võib vähemalt mõningases edus üsna kindel olla.

Kõigepealt tuleb teil luua omaenda ettevõte. Pole sugugi oluline, mis on teie tegevusvaldkond või kui tihe on turul konkurents. Kui talitate täpselt minu näpunäidete järgi, jäävad konkurendid teist niikuinii peagi pikalt maha või lähevad lihtsalt manalateed – seda muidugi juhul, kui nemadki juhtumisi sedasama õpetust lugenud pole.

Leia tankist ja maksa mustalt

Veel enne, kui firmat registrisse kandma hakkate, soovitan teil endale välja otsida üks korralik tankist. See muudab teie elu oluliselt lihtsamaks pärast seda, kui olete firma korralikult võlgadesse keerutanud ja jätnud maksud kohusetundlikult maksmata. Ühed kõige tüütumad riigi koormised on kindla peale tööjõumaksud. Kui te ilma töötajateta siiski mingil moel läbi ei saa, maksab kaaluda korraga mitme OÜ loomist, millest osa osutaks tööjõurendi teenust.

Nõnda saab hõlpsa vaevaga paberil puhaste ettevõtete kaudu töötajad ametisse värvata ning jätta teiste rakukestega riigile tööjõumaksud maksmata. Kui olete siiski sunnitud maksuametile midagi deklareerima, siis kindlasti tasub lähtuda lihtsast põhimõttest: nii vähe kui võimalik. Töötajad hoidke aga vaos ümbrikupalgaga või vahetage kiirelt uute vastu välja. See on muidugi vaid üks moodus.

OÜtamine kulub marjaks ära

Sellega loomulikult osaühingu võlud ei lõppe. Kui te selle krati endale juba kord valmis olete sepitsenud, ei ole mõtet seda niisama tegevusetult seisma jätta. Mitte veel. Ettevõtte tegevuskuludesse maksab kanda nii palju isiklikke kulusid, kui pähe tuleb – eraisikuna maksaksite end muidu üsna kiirelt lihtsalt lolliks!

Kuigi teinekord võib registreeringu teha ka suvalisele pinnale, siis üks järeleproovitud säästunipp on kasutada registreeritud äriühingu ruume, millelt on maha arvatud sisendkäibemaks, isikliku elupinnana – väike maksuvõit küll, kuid abiks ikka. Ühtlasi tasub selgeks õppida, kuidas käibemaksukirve löögi pehmendamiseks fiktiivseid arveid meisterdada või olemasolevaid võltsida.

Nüüd aga kõige tähtsama osa juurde. Mis saab siis, kui asjad kisuvad vägisi hapuks – võlausaldajad ja maksuamet prõmmivad ukse taga ja töötajad üheskoos meediaga löövad lärmi? Nüüd on tagumine aeg kratt hingusele saata ehk ettevõte rahulikult pankrotti lasta. Kindlasti ei maksaks seejuures ära põlata vilunud variisikute ja pankrotimeistrite abi. Ise võite nüüd käed puhtaks pesta ja rahumeeli oma võlgades äri kesta vahetada. Peaksite juhtumisi kaamerate ja diktofonide ette sattuma, siis soovitan lihtsalt pikemata putku panna.

Kui olete tõepoolest veendunud, et kogu see pusimine variisikute, notarite, vihaste partnerite, seadusesilmade ja meediaga on ausast ärist lihtsam, siis korda protsessi seni, kuni saad rikkaks või vähemalt kuulsaks. Sealjuures maksaks aga meeles pidada sel nädal Äripäeva veergudel vanameister Aleksei Turovski rõhutatud looduse universaalset põhimõtet: ühel hetkel tuleb kõige eest igal juhul maksta. See kehtib ühtviisi kõigile, alates harilikust metsnugisest kuni Reformierakonna ladvikuni.

Hetkel kuum