Meie riik ei ole süüdi Saksamaa ja Rootsi tuumajaamade sulgemises ega gaasihinna kujunemises. Küll aga oleks riik saanud nii mõndagi teha ammu ettenähtava energiakriisi mõjude leevendamiseks.
Pärast 11 aastat kirjavahetusi, koosolekuid, ümarlaudu ja menetlemist jõudsid riigiametid otsusele, et Osmussaare lähedale Neugrundi madalikule meretuuleparki rajada ei saa, ning saatsid keelava eelnõu valitsusele otsustamiseks. Arendaja sõnul on tegemist Eesti haldussuutmatuse tippnäitega.
Järsult suurenenud arvetega toimetulek ja energiapoliitika on probleemid, mis vajavad mõlemad kiireid otsuseid, kuid erinevat lähenemist – neid ei saa ühe ja sama võttega lahendada, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti vajab ühtset arusaama sellest, kuhu asetada avalikes debattides otsusteni viivad tasakaalupunktid, vastasel korral tuleb meil investeeringutest suu puhtaks pühkida ja vaadata kadedalt naabrite tagatulesid, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Arco Vara on käivitanud uue võlakirjaemissiooni, et rahastada Lutheri kvartali arendust Tallinna südames. Sellega saab teenida 8,8% fikseeritud tootlust aastas ilma, et peaks tegelema üürnike leidmise või remondiga, selgitab firma finantsjuht Darja Bolshakova.